Ponownie 2:0 dla Chojniczanki

Miesiąc temu Chojniczanka wyeliminowała Stal z rozgrywek o Puchar Polski, wygrywając na własnym stadionie 2:0. Przed dzisiejszym (9.09.) spotkaniem goście nie kryli, iż tym razem chcą wziąć rewanż za sierpniową porażkę.

Chojniczanka po dwóch bramkach Rybskiego zasłużenie wygrała mecz 2:0.   |  fot. (m.n.)

Jednak będzie to trudne zadanie, bowiem drużyna gości nie zagra w optymalnym składzie. Z kolei zawodnicy Chojniczanki  zanotowali najlepszy start w historii występów na zapleczu ekstraklasy. W tej rundzie rozgrywek Chojniczanka była niepokonana. Ten stan rzeczy zmienił wyjazdowy mecz w Legnicy i porażka z Miedzią 0:2.

Przed rozpoczęciem spotkania zespół z Chojnic był na 5 pozycji w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie. Chojniccy kibice w  zaledwie czterech meczach zobaczyli aż 21 bramek!

CHOJNICZANKA - STAL 2:0 (0:0)

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Łukasz Kosakiewicz, Michał Markowski, Marcin Biernat, Jacek Podgórski, Michał Jakóbowski, Paweł Zawistowski, (70 min. Jakub Mrozik), Mariusz Kryszak, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela (65 min. Filip Kozłowski), Tomasz Mikołajczak (83 min. Irakli Meschia).

Bramki: 1:0 - Andrzej Rybski (59 min.), 2:0 - Andrzej Rybski (90 min.)

Żółte kartki: Filip Kozłowski (Chojniczanka) - Szymon Sobczak (Stal).

W składzie wyjściowym Chojniczanki pojawił się po dłuższej nieobecności Mikołajczak. Pierwsza połowa spotkania do porywającej nie należała chociaż na początku Rybski miał okazję na otwarcie wyniku. Strzał po ziemi poszybował obok słupka bramki gości. Dwoma interwencjami popisał się bramkarz gospodarzy ratując Chojniczankę przed utratą gola. W tej części spotkania minimalnie przeważali gospodarze, którzy mimo wszystko nie potrafili sobie stworzyć sytuacji dającej prowadzenie.

Chojniczanka drugą połowę rozpoczęła ofensywnie. Gospodarze zaczęli dyktować warunki na murawie i potrafili udokumentować swoją przewagę w postaci gola, którego strzelcem był Rybski. Wraz z upływem czasu gospodarze kilkakrotnie stworzyli groźne sytuacje podbramkowe, podobnie jak goście, którzy w kontratakach szukali swojej szansy, ale bez powodzenia. W 90 minucie Mrozik po akcji prawą stroną dośrodkował nad głowami obrońców Stali, piłkę głową do bramki skierował Rybski.

Chojniczanka wyraźnie przeważała na murawie, co przyniosło im komplet punktów. Zawodnicy Stali nastawili się na kontrataki, jednak defensywa rywali skutecznie niweczyła te akcje. Mecz zdecydowanie mógł podobać się kibicom, wiele było walki w środku boiska i sporo okazji strzeleckich.

Po dzisiejszej kolejce Chojniczanka zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Kolejny mecz Chojniczanka rozegra w niedzielę 18 września o godz. 18 z GKS Tychy.