Ponad 3,5 promila miał zatrzymany do kontroli kierowca forda

Policjanci ruchu drogowego w sobotę zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę. 36-letni mieszkaniec gminy Chojnice miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierujący niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.   |  fot. ilustrac./arch.

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze ciągle eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących.  W sobotę rano, policjanci z chojnickiej drogówki patrolując miejscowość Kłodawa, zatrzymali do kontroli dostawczego forda. Badanie alkomatem wykazało, że jego 36-letni kierowca ma ponad 3,5 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Piłeś, nie jedź!

KPP