Pomocomocni proszą o dary dla trzech ukraińskich domów dziecka

Członkowie stowarzyszenia Pomocomocni proszą o wsparcie akcji zbiórki darów rzeczowych dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie ewakuowanych z terenów objętych działaniami wojennymi do Lwowa i jego okolic.

Prezes Pomocomocnych Dawid Sikorski.   |  fot. (je)

Trwa także zbiórka żywności dla mieszkańców zrujnowanego Charkowa. Informacje o tych akcjach przekazał na dzisiejszej (30.05) konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim Dawid Sikorski z Pomocomocnych. Inicjatorzy zbiórki dla dzieci z domów dziecka mają nadzieję zebrać cały TIR darów z Chojnic i okolic.

Przede wszystkim zależy im na butach (także używanych), grach, pomocach tzw. sportowych, jak piłki, siatki do gry, rakiety do gry w tenisa stołowego itp. Przyda się także żywność najróżniejszego rodzaju, także wilgotne chusteczki higieniczne. Natomiast bezpośrednio do Charkowa będzie wysłany BUS, którego mieszkańcy czekają na wszelką żywność. Zbiórka jest prowadzona do 9 czerwca w szkołach podstawowych na terenie miasta oraz gminy Chojnice.

Inną akcją prowadzoną we współpracy z MOPS-em Chojnice przez Pomocomocnych, jest przekazywanie nie tylko do ukraińskich rodzin, ale i każdej innej w Chojnicach, której przydałby się używany sprzęt AGD. - Gdyby ktoś w Chojnicach wymieniał taki sprzęt na nowy, to możemy stary sprzęt bezpłatnie odebrać i dostarczyć w uzgodnione miejsce. Dokona tego swoim pojazdem nasz działacz Jacek Żywicki – przekazał Dawid Sikorski. Poinformował ponadto, że władze Chojnic otrzymały od mera Lwowa zaproszenie do odwiedzenia tego miasta.

Więcej w relacji video.

(je)