Pomknęli wąskimi ulicami miasta

W sobotę 9 września Chojnice na kilka godzin stały się mekką motoryzacji. Ulice w samym centrum miasta wieczorem zostały zamknięte po to, aby z piskiem opon pokonały je kolejne załogi.

Hałas silników, prędkość i ostre zakręty. To wszystko oglądali widzowie zza barierek otaczających trasę rajdu.   |  fot. (m.n.)

„Motomi Prolog Chojnice” to była nazwa tegorocznego rajdu, który wpisał się już dużymi literami w kalendarz chojnickich imprez. Był to wstęp i przedsmak tego, co będzie się odbywać następnego dnia na trasach lotniska Pieniężnica i odcinkach drogowych w gminie Koczała.

W tym roku Rajd jest organizowany jako trzecia Runda Rallyland Cup 2017, szósta Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza i czwarta Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W Chojnicach były przygotowane specjalne strefy, a najciekawsze miejsca odcinka można było oglądać na żywo na telebimie.

Na starcie stanęło około 60 załóg, w tym wielu doświadczonych i szybkich kierowców. Byli uszeregowani według pojemności silników, zatem na mocniejsze maszyny trzeba było poczekać. Ale było warto. W klasyfikacji generalnej w klasie KJS najlepszy czas uzyskali Daniel Kurpiński i Tomasz Gruna z Chojnic jadący Mitsubishi Lancer evo.

Impreza należała do udanych i widowiskowych, z pewnością zadowoliła fanów motoryzacji, a kierujący pojazdami pokazali pełnię swych możliwości.

(red.), fot. (m.n.)


 1. 10 września 2017  14:07   Żenada (1)   Miły

  Prowadzący naa scenie słaby byl

  2
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 września 2017  15:15   Mówił tresciwie, do rzeczy ...   9566

   Mówił tresciwie, do rzeczy tak by przekazac zwyklemu zjadaczow chleba co to, o co w tym chodzi itd. A po za tym nie jest gosc komentatorem rajdowym tylko organizatorem znajacym sie na rajdach.

   7
   1
 2. 10 września 2017  11:33   A co to Chojniczanka? Bogowie ...   anonim

  A co to Chojniczanka? Bogowie jacyś? Kopacze są co tydzień a rajd raz w roku

  14
  1
 3. 10 września 2017  09:56   Przez takie głupie imprezy ...   marchwicki

  Przez takie głupie imprezy Chojniczanka musi grać w niedzielę. Niech zrobią sobie te rajdy gdzieś na polu za miastem. Nikomu nie będzie przeszkadzać.

  4
  30
 4. 10 września 2017  00:30   Znakomita zabawa i jak widać ...   aaa

  Znakomita zabawa i jak widać świetnie się w Chojnicach przyjęła. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli co roku gościć Prolog, bo to naprawdę jest coś czego nie spotyka się każdego dnia w naszych okolicach ;)

  27
  7