„Pomagamy z uśmiechem”

To hasło było jednym z wielu, które pojawiało się 3 grudnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach. Tańczyli, śpiewali, grali, a wszystko to w ramach charytatywnej akcji „Ósemka dla Zosi”.

Świąteczna atmosfera była też widoczna na stoiskach, na których można było zakupić świąteczne ozdoby.   |  fot. Ilona Piesik

Uczniowie, ich rodzice i całe grono pedagogiczne z zaangażowaniem odpowiedziało na apel rodziców Zosi Szcześniewskiej walczącej o lek na SMA. Jak na wstępie spotkania powiedziała mama, na koncie Zosi jest już 70% potrzebnej sumy, więc sukces wydaje się być w zasięgu. Ta myśl dodawała skrzydeł wszystkim uczestnikom spotkania.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów i ich nauczycieli przeplatana była dwiema częściami licytacji. Rodzice i nauczyciele z zapałem walczyli w kolejnych aukcjach, rozumiejąc, że ich wygrana daje realną szansę Zosi wygrać z chorobą. Wiele emocji wzbudziła też loteria, o czym świadczyła długa kolejka zainteresowanych rodziców i ich pociech.

Na spragnionych czekały w czasie całej akcji kawa, czekolada i soki, a na głodnych przepyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz wata cukrowa i popcorn. W mgnieniu oka rozeszła się grochówka ugotowana przez panie kucharki. Świąteczna atmosfera była też widoczna na stoiskach, na których można było zakupić świąteczne ozdoby, kartki przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, która po raz kolejny pokazała, że jest zawsze gotowa nieść pomoc i robi to z uśmiechem na twarzy i satysfakcją. Realny efekt tych starań to kwota, którą zebrano: 41.776 zł 88 groszy i 2,20 euro – pieniądze te zasilą konto Zosi Szcześniewskiej i są kolejnym krokiem na drodze do wyleczenia dzielnej dziewczynki. Podziękowania dla całej społeczności szkolnej złożyli wdzięczni rodzice.

Iwona Dolina. Fot. Ilona Piesik