Polski Ład. 10 zadań w powiecie chojnickim

1 516 329 306,04 zł na realizację 245 zadań trafi do pomorskich samorządów w ramach drugiego rozdania Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – ogłosił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Dzięki dofinansowaniu z programu m.in. będzie możliwa budowa ulicy Rzepakowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem.   |  fot. (je)

W powiecie chojnickim dofinansowanych ma być 10 zadań, w tym dwa realizowane przez gminę Czersk – budowa przedszkola w Łęgu, przebudowa ulic w Czersku. Dodatkowo Powiat Chojnicki będzie prowadził zadanie w gminie Czersk – szczegóły w tabeli poniżej.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to forma kompleksowego wsparcia inwestycji samorządów. Samorządy dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje, m.in. drogowe, w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, sportowe, modernizację źródeł ciepła czy gospodarowanie odpadami. Operatorem Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Dofinansowanie do ważnych, lokalnych inwestycji w ramach II naboru do Funduszu Polski Ład otrzymały wszystkie samorządy w Polsce - każda gmina, powiat i województwo. 

PUW Gdańsk, (red)