Policjanci wygrali z księżmi

19 września po raz kolejny w meczu piłkarskim spotkały się drużyny księży i policjantów. Pojedynek miał miejsce na murawie stadionu Chojniczanki. Grano dwa razy po 30 minut.

W niedzielnym pojedynku lepsi okazali się policjanci.   |  fot. m.n.

Przed rokiem ekipa księży wygrała 6 – 4. Rewanż chojnickim stróżom prawa udał się, gdyż wygrali 5 – 1. Ich barw bronili: Bogdan Stryszyk (bramkarz), Krystian Lemańczyk, Karol Partyka, Arkadiusz Nartowski, Piotr Wielewicki, Tomasz Orłowski, Włodzimierz Megger, Piotr Humerski, Marcin Urban (kapitan), Dominik Kroplewski, Maciej Malinowski oraz Jarosław Piechowski. W drużynie „Białych Aniołów” (księża grali w białych koszulkach), jak ich przedstawił spiker ks. Piotr Lipkowski z par. MB Fatimskiej, który brawurowo i dowcipnie komentował mecz, zagrali księża i klerycy nie tylko z Chojnic. Bramki strzegł ks. Szymon Kunek z Więcborka. W polu zagrali: ks. Andrzej Taliński (Kamionka), ks. Wacław Mielewczyk (Przodkowo), ks. Krzysztof Piątkiewicz (Chojnice), ks. Grzegorz Kudelski (Kartuzy), ks. Tomasz Rychłowski (Chojnice), ks. Damian Briegman (Stara Kiszewa), ks. Piotr Wietrzykowski (Wiele), ks. Tomasz Mońko (Chojnice) - kapitan, ks. Tomasz Bielicki (Kartuzy), kleryk Rafał Kulwikowski, ks. Marcin Zaworski (Mściszewice), ks. Robert Kiedrowski. Przez pierwsze sekundy meczu udzielał się piłkarsko także ks. dziekan Jacek Dawidowski. Jedynym arbitrem na meczu był Sławomir Mierkiewicz.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały wiele sytuacji podbramkowych, ale jedyną wykorzystali księża. W 12 minucie celnym trafieniem popisał się kleryk Rafał Kulwikowski. W przerwie podobno księża modlili się o rozgonienie ciemnych chmur znad stadionu. Modły były skuteczne. Kolejna bramka meczu padła dopiero w 40 minucie meczu. Swoją pierwszą bramkę, z trzech ogółem w tym meczu, zdobył dla Policji Maciej Malinowski. Następne padły w 46 oraz 49 minucie. Swój udział w zwycięstwie miał też Karol Partyka (56 min.) oraz Tomasz Orłowski (59 min.). Podczas meczu członkowie szkolnego koła Caritas zbierali datki na pomoc powodzianom. Zebrano 615,13 złotych oraz 2 funty.