Policjanci w przedszkolu …

Na zaproszenie dzieci w Punkcie Przedszkolnym „Brzdąc” w Chojnicach gościli policjanci z chojnickiej drogówki. Spotkanie było okazją do rozmowy z przedszkolakami na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podczas zbliżających się wakacji.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podobne spotkania z udziałem mundurowych odbywają się systematycznie.   |  fot. KPP

Wczoraj policjanci z chojnickiej drogówki spotkali się z milusińskimi z punktu przedszkolnego „Brzdąc” w Chojnicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji letnich.

Sierż. sztab. Honorata Krajnik i sierż. sztab. Tomasz Cisewski przypomnieli dzieciom, jakie czynności należy wykonać zanim przekroczy się jezdnię, którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, przestrzegali przed przebieganiem przez ulicę, a także zwrócili uwagę, aby grać w piłkę, jeździć na rowerze czy rolkach tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Policjanci podkreślali, jak ważne jest, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze.

2

Policjanci byli zaskoczeni  szeroką wiedzą maluchów o sprawach bezpieczeństwa. W nagrodę za aktywność podczas zajęć dzieci mogły przymierzyć policyjne czapki, co sprawiło im nie lada frajdę.

KPP

3