Policjanci otrzymali nowy alkotest

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach, w powiecie Chojnickim otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzięki niemu mundurowi będą mogli sprawdzić czy kierujący nie poruszają się na podwójnym gazie.

Zakup sfinansowany został ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konarzynach.   |  fot. KPP

 Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci cały czas zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu po alkoholu. Analizator wydechu - Dräger, który trafił w ręce chojnickich funkcjonariuszy, zakupiony został dzięki finansowaniu ze środków samorządu terytorialnego.

Alkomat został przekazany na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach młodszego inspektora Pawła Molisa przez  Przewodniczącą Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konarzynach Danutę Dorawę. Analizator wydechu daje możliwość przeprowadzenia testu w trybie ustnikowym lub szybkim.

W trybie ustnikowym badana osoba aktywnie wdmuchuje powietrze do ustnika, co pozwala na dokładne określenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku pomiaru szybkiego (bezustnikowego) badanie przeprowadzane jest z odległości, a wynik przedstawiany w postaci informacji "wykryto alkohol / nie wykryto alkoholu". Nowe urządzenie znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach gminy Konarzyny.

KPP