Policja. Odnotowano 116 wykroczeń

Policjanci z powiatu chojnickiego podsumowali wczorajsze działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi w ramach prowadzonej akcji zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Mundurowi reagowali również na wykroczenia popełniane przez pieszych. Policjanci z powiatu chojnickiego ujawnili wczoraj łącznie 116 wykroczeń w ruchu drogowym.   |  fot. KPP

22 marca od godzin porannych policjanci powiatu chojnickiego prowadzili ogólnopolskie działania pod hasłem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Chojniccy mundurowi ujawnili łącznie 116 wykroczeń w ruchu drogowym.  Policjanci zareagowali na 40 wykroczeń popełnionych przez pieszych, 15 przez rowerzystów, 10 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, 40 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz 11 innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Głównym celem akcji NURD było ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz jednośladów. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowania kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci z powiatu chojnickiego skupili się na wykroczeniach, które najbardziej narażają pieszych, mianowicie na przekraczaniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych oraz na wyprzedzaniu na pasach bądź bezpośrednio przed nimi.

Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

KPP