Policja podsumowała mijający tydzień

Od poniedziałku do piątku policjanci z Chojnic i Czerska ujawnili i zatrzymali jedenaście osób, które dopuściły się popełnienia różnych przestępstw. Funkcjonariusze postawili zarzuty sprawcom kradzieży i włamania.

W ciągu zaledwie 5 dni policjanci ujawnili sprawców 11 przestępstw.   |  fot. red

Odzyskali skradziony telefon i 180 litrów oleju napędowego. Odpowiedzialności nie uniknie również 19 - latek, który posiadał środki odurzające oraz czterech nietrzeźwych mężczyzn, którym policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.

W wyniku pracy policjantów wczoraj pokrzywdzony nastolatek odzyskał skradziony telefon komórkowy o wartości 400 złotych. Do kradzieży doszło w szatni na basenie w Chojnicach. Jak ustalili kryminalni sprawca wykorzystał fakt, że szafka była niewłaściwie zamknięta. Teraz 14 - latek, który usłyszał zarzut kradzieży odpowie przed Sędzią Rodzinnym za popełnienie czynu karalnego.

W nocy ze środy na czwartek policjanci z Czerska podczas kontroli drogowej ujawnili w samochodzie osobowym sześć zbiorników o pojemności 30 litrów, które wypełnione były olejem napędowym. Dwaj mieszkańcy powiatu kościerskiego przewozili również węże, które służyły im do spuszczania paliwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli 180 litrów oleju napędowego o wartości około tysiąca złotych. Jak ustalili, 40. i 42 - latek dokonywali wcześniej kradzieży na terenie powiatu tucholskiego. Wkrótce usłyszą zarzuty.

W środę przed południem w Szyszkowcu policjanci z Czerska zatrzymali dwie osoby, które według uzyskanej przez nich informacji miały palić marihuanę. Przy 19 - latku ujawnili woreczek z zawartością suszu. Dzień później mieszkaniec gminy Czersk usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i udzielenia ich innej osobie. Odpowie za złamanie Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Chojnicach doszło do włamania do punktu skupu złomu, skąd skradziono elementy miedziane i mosiężne o wartości 2.500 złotych. Już na drugi dzień policjanci zatrzymali 19 - latka, który dokonał włamania. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia ,a mieszkańcowi Chojnic przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa.

W mijającym tygodniu policjanci na drogach powiatu chojnickiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. 50 - latek jechał rowerem mając prawie 2,80 promila w organizmie, motorowerzysta "wpadł" w Gutowcu (1,78 promila), a niechlubny rekordzista kierujący mazdą w Doręgowicach "wydmuchał" w alkotest blisko 3,5 promila.

Czwarty nietrzeźwy, wczoraj w Pawłowie, spowodował kolizję drogową. Wyjeżdżając na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu fiatem ducato z lawetą, który zmierzał w kierunku Tucholi. Doszło do zderzenia pojazdów. 31- letni mieszkaniec gminy Chojnice, który jak się okazało miał w organizmie 1,70 promila alkoholu, w związku z obrażeniami jakie odniósł, trafił do szpitala. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

W środę w Chojnicach w ręce policjantów wpadł 33 - latek poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Chojnicach, który został doprowadzony do aresztu śledczego.

KPP

 1. 20 listopada 2011  22:45   Chwała wam dzielni ...   anonim

  Chwała wam dzielni policjanci.pan Donald musi wam dać podwyżkę bo hamburgery drożeją

  0
  0
 2. 18 listopada 2011  17:46   opinia   obywatel

  Czym oni się chwalą ,to ich obowiązek. Za to im płacą. I tak za dużo za siedzenie w samochodach.

  0
  0
 3. 18 listopada 2011  14:38   dziekujemy   on21

  tak kochana policjo dziekujemy za te wyczyny a teraz do roboty bo wiecej przestepcow chodzi po ulicach

  0
  0