Policja apeluje o rozsądek na drogach

Przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała sprzyja zwiększonemu natężeniu ruchu na drogach w całym kraju. Policja apeluje o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana, na szczęście niegroźnie.   |  fot. KPPSP Chojnice

Dzisiaj kilka minut przed 15 dyżurny chojnickich policjantów otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej 235 w okolicy miejscowości Męcikał. Męcikał. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Ze  wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca audi, 52-letnia mieszkanka gminy Brusy nieprawidlowo wykonała manewr wyprzedzania i uderzyła w skręcający w lewo samochód osobowy marki Hyundai, którym kierowała 28-letnia mieszkanka Gdyni. Pasażerka hyundaia została przewieziona do szpitala, na szczęście jej obrażenia okazały się niegroźne i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Także dziś przed godz. 13:30 na ulicy Wysokiej doszło do potrącenia pieszej, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu i lekceważenie ich praw na drodze może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Natomiast użytkowników jednośladów, zwłaszcza motocyklistów, przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością.

(red.) KPP. Fot. KP PSP Chojnice