Policja apeluje o ostrożność

Okres przedświąteczny to czas, kiedy uaktywniają się nieuczciwi sprzedawcy działający w świecie wirtualnym. Za pośrednictwem internetu dochodzi do oszustw. Kupujący składa zamówienie na wybrany produkt, przelewa pieniądze, a towaru nie otrzymuje.

Policjanci apelują do kupujących w internecie o ostrożność.   |  fot. fortunatimes.com

Zwrotu gotówki również. - Jeśli chodzi o zakupy za pośrednictwem internetu warto stosować zasadę ograniczonego zaufania – podpowiada Magdalena Stolp, p.o. rzecznika chojnickiej policji. - Należy sprawdzać opinie i komentarze o sprzedających. Dokonywać płatności gotówką w momencie odbioru zamówionego towaru. Dobrze jest zachować korespondencję mailową ze sprzedającym.

- W przypadku, gdy padniemy ofiarą oszusta, składając zawiadomienie o przestępstwie, warto dołączyć kopie przelewów bądź wydruki dotyczące przeprowadzonej transakcji. Korzystajmy ze sprawdzonych adresów internetowych i kupujmy od legalnie działających sprzedawców – dodaje Magdalena Stolp.

Niestety, również chojniccy policjanci co pewien czas są zawiadamiani o przestępstwie, które popełniono w stosunku do osób z terenu powiatu chojnickiego.

KPP