Półfinał za nami. W sobotę mecz finałowy

W pierwszym spotkaniu półfinałowym faworytem była drużyna Przedszkola Parrot, która wygrała w tym sezonie 9 meczów ponosząc tylko jedną porażkę. W 6 minucie po rozegraniu rzutu rożnego Karol Szopiński dał prowadzenie Dachom.

W sobotę poznamy zwycięzcę chojnickiej ligi halowej.   |  fot. screen video

Drużyna Parrot miała lekką przewagę, rywale nastawili się na grę z kontry, ale do przerwy nie padły już bramki. W 22 minucie po szybkim rozegraniu rzutu rożnego i błędzie bramkarza, ponownie Karol Szopiński z najbliższej odległości trafił do bramki podwyższając na 2:0. Na pięć minut przed końcem Mateusz Remiszka zdobył kontaktową bramkę.

Dzięki świetnej postawie w bramce Dachów Sebastiana Kartuszyńskiego, zespół Szopiński nie pozwolił już na wyrównanie i awansował do finału. W drugim meczu drużyna M&P Ryduchowscy niespodziewanie łatwo poradziła sobie z ekipą Falangi, która broniła tytułu Mistrza Chojnic. Ekipa z Rytla nastawiła się na grę z kontry, skutecznie broniąc się przed atakami Falangi, która grała zbyt wolno i niedokładnie. W 9 minucie były reprezentant Białorusi w futsalu, Aliaksandr Haiduk przejął piłkę i dokładnym podaniem obsłużył Otara Kokoladze, który dał prowadzenie ekipie Ryduchowskich do przerwy.

Druga połowa meczu stała pod znakiem nieustannych ataków Falangi dążącej do wyrównania i kontr rywali. Właśnie po jednej z nich, w 22 minucie Maciej Kloskowski podwyższył na 2:0 wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Falanga wycofała bramkarza rozgrywając piłkę w przewadze. W 28 minucie piłka po strzale Guladi Kokoladze odbiła się od słupka i "zatańczyła" na linii końcowej, szybka kontra ekipy z Rytla i brat Guladiego - Otar Kokoladze strzelił trzecią bramkę dla swojej drużyny. Falanga natychmiast odpowiedziała bramką Sobańskiego, ale to było wszystko, na co było stać tę drużynę w tym meczu.

Wyniki półfinałów ChLH Sport-Club.pl

Przedszkole Parrot - Dachy Szopiński 1:2 (0:1)
bramki: Remiszka - K.Szopiński 2

M&P Ryduchowscy - Falanga 3:1 (1:0)
bramki: Kokoladze 2, Kloskowski - Sobański

28.01.2023 dzień finałowy

16.00 mecz o 3 miejsce Przedszkole Parrot - Falanga

16.40 finał Dachy Szopiński - M&P Ryduchowscy

W pierwszym meczu Przedszkole wygrało 6:3, zobaczymy, czy Falangersom uda się rewanż i 3 miejsce na pudle. W wielkim finale zagrają drużyny M&P Ryduchowscy i Dachy Szopiński. Wcześniej 4:2 wygrał zespół z Rytla, teraz "Dachowcy" będą chcieli się zrewanżować i jednocześnie zdobyć tytuł mistrzowski.

Ekipa Ryduchowskich po mocno przeciętnym początku rozkręcała się z meczu na mecz notując serię zwycięstw i można było spodziewać się, iż powalczą o finał, ale obecność Dachów Szopiński może być nieco zaskoczeniem. W sezonie zasadniczym zespół zajął dopiero 5 miejsce, ale w playoffach zagrał wyśmienicie pokonując dwie faworyzowane drużyny Sumy i Przedszkola Parrot pomimo kontuzji swojego najlepszego strzelca, Krzysztofa Cysewskiego.

W finale trudno wskazać faworyta, gdyż obie drużyny w ostatnich meczach zanotowały same zwycięstwa prąc do celu, jakim był finał. Obie pokonały zespoły uważane za teoretycznie silniejsze, prezentując skuteczny i efektywny futsal. Kto wygra ten mecz? Nie wiemy. Ale wiemy, iż na pewno nie zabraknie wielkich emocji!

transmisja video - https://www.youtube.com/watch?v=DpRwzleBpXo

M. Synoradzki