Pokaz siły w Dniu Mocy

28 marca w Hali Widowiskowo-sportowej w Chojnicach odbył się Dzień Mocy. Impreza składała się z dwóch części: Pokaz Boksu Olimpijskiego i Turniej siłaczek i siłaczy w wyciskaniu ciężarów na ławeczce w pozycji leżącej.

Uczestnicy turnieju wyciskania wraz z organizatorem starostą i wicemarszałkiem.   |  fot. nadesł.

Organizatorem i pomysłodawca wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy BOKSER Chojnice oraz Sklep Suplementy i Odżywki 3P w Chojnicach. W części pierwszej zaprezentowali się pod opieką szkoleniowców Andrzeja Platy oraz Marcina Łęgowskiego  zawodnicy UKS BOKSER Chojnice. Podczas pokazu Boksu Olimpijskiego oprócz drużyny z Chojnic w ringu wystąpili gościnnie pięściarze z NOVI BOKSING Polnica.

Odbyło się 9 niepunktowanych walk szkoleniowych. Na szczególne słowa uznania zasłużyli wszyscy startujący pięściarze, którzy zyskali bezcenne doświadczenie i dostarczyli materiału do analizy szkoleniowej.  W części drugiej odbył się Turniej Siłowy. Zgłoszone zawodniczki oraz zawodnicy zmierzyli się z ciężarami w ramach konkursu Wyciskania na Ławeczce Leżąc. Do rywalizacji zgłosiło się 6 pań oraz 26 panów. Panie wyciskały ciężar 30 kg. I miejsce Agnieszka Solibieda 32, III Anita Jażdżewska 10, IV Kornelia Lis 7.

Panowie wyciskali wagę masy swojego ciała. I miejsce Mariusz Marciniak - 36 powtórzeń x 100 kg, II Vitalii Chniev - 32 powtórzenia x 85 kg, III Marek Windorpski - 24 powtórzenia x 80 kg. Proponowana przez nas forma aktywności ma już swoją tradycję w kalendarzu chojnickich imprez sportowych. Po dziesięcioletniej przerwie powracamy z Dniem Mocy. Przedsięwzięcie jest adresowane do sympatyków sportu i rekreacji. 

Celem imprezy jest stworzenie dla uczestników możliwości zaprezentowania się przed publicznością w warunkach startowych oraz sprawdzenie własnych możliwości.-  Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom - mówi główny organizator Andrzej Plata. Patronami imprezy byli: Wice Marszałek woj. Pomorskiego Leszek Bonna, Starosta Chojnicki Marek Szczepański, Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster.

Andrzej Plata