9 listopada w naszej szkole odbył się pokaz ratownictwa medycznego prowadzony przez ratowników medycznych z grupy Enea Chojnice. Na zajęciach pierwszej pomocy dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon.
10 listopada 2016 10:15
Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego. | fot. nad.
Zachowania w razie utraty przytomności oraz reanimacji oddechowo – krążeniowej. Ratownicy zaprezentowali ponadto specjalistyczny sprzęt ratowniczy, m.in. wyposażenie torby ratowniczej, deskę ortopedyczną, szyny i kołnierze usztywniające, maskę i butlę tlenową.

Pokazali jak zabezpieczyć poszkodowanego stosując folię termiczną. Uczestnicy mieli możliwość nie tylko zobaczyć, ale również spróbować, w jaki sposób z takiego sprzętu korzystać. Spotkanie zakończyło się profesjonalnym pokazem udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.
SP 7

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe