Podsumowanie działań „Pasy”

Pomimo wielu prowadzonych przez Policję akcji profilaktyczno - informacyjnych na temat skutków wypadków drogowych, nadal wielu kierujących i pasażerów nie stosuje się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Jazda bez zapiętych pasów może być tragiczna w skutkach.   |  fot. wklobucku.pl

Ten przykry wniosek można wysnuć po ostatnich działaniach pod hasłem „Pasy” przeprowadzonych przez chojnicką drogówkę. Okazało się, że 10 osób z 38 skontrolowanych pojazdów nie miało zapiętych pasów. Chojnicka drogówka podsumowała piątkowe działania prewencyjno – kontrolne prowadzone pod kryptonimem „Pasy”. W ramach tej akcji policjanci sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie pojazdów stosują się do obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

W działaniach, które objęły cały powiat, wzięło udział 15 policjantów ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 38 pojazdów, w tym 33 samochody osobowe i trzy ciężarowe. W efekcie ujawnili 10 przypadków niestosowania pasów bezpieczeństwa. Przepis nakładający obowiązek zapinania pasów zlekceważyło 7 kierowców i 3 pasażerów pojazdów. Nie odnotowano natomiast żadnego przypadku przewożenia dzieci poza fotelikiem bądź urządzeniem ochronnym.

Policjanci przypominają, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych, a niejednokrotnie ratują życie. Dlatego apelujemy o rozwagę i większą troskę o własne bezpieczeństwo.

KPP

 1. 19 marca 2013  14:14   szok   anonim

  Jeden policjant skontrolował 2,5 pojazdu? Ale się napracowali. Lepiej gdyby wzięli się za pieszych którzy chodzą nocami bez odblaskow. Policjantom też proponuje zakładanie żółtych kamizelek, no chyba ze im zalezy na tym żeby nie bylo ich widać

  0
  0
 2. 19 marca 2013  13:39   Brawurowa akcja super się ...   anonim

  Brawurowa akcja super się popisali wychodzi po 2,5 osoby na jednego funkcjonariusza normalnie akcja z wielkim rozmachem.

  0
  0