Podczas Dnia Ziemi wydarzenia w ChCK oraz sprzątanie Lasku Miejskiego

Doroczny Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Z tej okazji działacze Alarmu dla Klimatu oraz Stowarzyszenia Charzy… organizują wiele interesujących wydarzeń w ChCK. Zapraszają także na akcje sprzątania brzegów Chociny oraz chojnickiego Lasku Miejskiego.

Organizatorzy Dnia Ziemi uświadamiają, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje i stowarzyszenia.   |  fot. (je)

Obchody tego ekologicznego święta będą trwały dwa dni. Rozpoczną się w piątek 21.04 w Chojnickim Centrum Kultury o 10.00. Najpierw dla najmłodszych dzieci z klas 0-3 SP teatr Kulturka z Poznania zaprezentuje przedstawienie ekologiczne. Za przekazanie grantu na sfinansowanie tego występu serdecznie podziękowały burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi, jednemu z patronów obchodów, na konferencji prasowej z 20.03 przedstawicielki organizatorów – Bożena Stępień i Renata Ziętarska.

Na godzinę 11.00 organizatorzy zapraszają  uczniów szkół ponadpodstawowych oraz seniorów na ekologiczne prezentacje przygotowane na Dzień Ziemi przez zespoły uczniów z tychże szkół. Od 13.00 będzie wyświetlany film przyrodniczy „Serce dębu”. Jest adresowany do uczniów klas IV-VII SP.

Druga część obchodów, to dwie akcje sprzątania otoczenia w sobotę 22.04. Alarm dla Klimatu, jak co roku, zaprasza na sprzątanie brzegów Chociny. Zbiórka o 10.00 w Chocińskim Młynie. Także o 10.00 rozpocznie się sprzątanie Lasku Miejskiego. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice.

Więcej w relacji video.

(je)