Po zwycięstwie zostali liderem rozgrywek!

Już dziś kibiców futsalu w Chojnicach czeka prawdziwy maraton. Przypomnijmy, o godz. 14 w hali widowiskowo - sportowej o kolejne punkty powalczą Red Devils Ladies, a o 18 na parkiet wybiegnie nasza męska drużyna.

Red Devils wygrał mecz przeciwko Futbalo Białystok 2:1 i powrócił na fotel lidera 1 Ligi Futsalu!   |  fot. Ł.C.

Obie nasze ekipy walczą o awans do ekstraklasy i są na dobrej drodze do osiągnięcia celu. Ladies, liderującym w swojej grupie 1 ligi, do zakończenia rundy zasadniczej pozostają trzy mecze. Wszystkie trzy zagrają u siebie i wygrane zapewnią im walkę w barażach o ekstraklasę.

Panowie o godz. 18 podejmować będą Futbalo Białystok, Mecz ten został opatrzony mianem spotkania kolejki. „Diabły” zajmują drugie miejsce w tabeli, premiowane walką w barażach o ekstraklasę, Futbalo jest trzecie, ale ze znaczną stratą – aż 10 punktów. Tym niemniej, rywale nie zamierzają składać broni. Określają ewentualne zwycięstwo w Chojnicach jako zadanie trudne, choć wykonalne. Na pewno nie są to zapowiedzi bez pokrycia, wszak Futbalo jesienią urwało punkty liderującemu Futsalowi Świecie.

Drużyna z Białegostoku jest niewygodnym przeciwnikiem. Ma dobrze zorganizowaną obronę, solidnego bramkarza, co skutkuje tym, że traci mało bramek. Z drugiej strony – niewiele ich też zdobywa. Jesienią w Białymstoku, pomimo dużej przewagi Red Devils, golakiper Futbalo skapitulował dopiero w końcówce pierwszej połowy, po strzale Stivena Serrato. W drugiej części meczu defensywa rywali już nie była taka szczelna i ostatecznie „Diabły” wygrały 5:1.

Liczymy na to, że dzisiaj zarówno panie, jak i panowie co najmniej powtórzą wyniki z meczów jesiennych. Początek meczu Red Devils o godz. 18. Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć meczy Red Devils Chojnice – Futbalo Białystok z trybun Parku Wodnego, przygotowaliśmy transmisję on line: https://www.youtube.com/watch?v=hQXG11jHdXg

Red Devils – Futbalo Białystok 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jakub Konon (6), 1:1 Andrii Yelishev (11), 2:1 Vladyslav Tkachenko (34).

Red Devils: Pavlo Puchka (Artur Czarnowski) – Vitaly Kolesnik, Vladyslav Tkachenko, Andrii Yelishev, Guladi Kokoladze - Pavlo Skubchenko, Oleh Nehela, Jefferson Rocha, Jasnis Pastars, Giovanni Paesano, Piotr Kręcki, (Wojciech Włodarczyk, Joachim Kowalski).

Red Devils Chojnice ponownie na szczycie tabeli 1 ligi futsalu! Wszystko dzięki wygranej z Futbalo Białystok i niespodziewanemu remisowi Futsalu Świecie z Wenecją Pułtusk. Mecz z Futbalo był określany mianem spotkania 14 kolejki i faktycznie na takie miano zasłużył. Trzecia drużyna w ligowej tabeli, czyli Futbalo, stawiła w Chojnicach zacięty opór Czerwonym Diabłom, co więcej, przez kilka minut mogła nawet wierzyć w sukces na chojnickim parkiecie.

Przyjezdni znani są w lidze z tego, że tracą mało bramek. W meczu z Red Devils zastosowali prostą taktykę – wysoki pressing w obronie, a w ataku – długa piłka do pivota. Ta taktyka przyniosła efekty – w 6 minucie goście wykorzystali jeden z niewielu błędów chojnickiej defensywy i niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Gol podrażnił miejscowych, którzy jeszcze mocniej zaczęli szturmować bramkę Futbalo. Ataki przyniosły wymierny efekt w 11 minucie, gdy do siatki trafił Andrii Yelishev, zastępujący w pierwszej czwórce Patryka Laskowskiego. Już do końca pierwszej połowy chojniczanie dominowali na parkiecie, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

W drugiej części meczu obraz gry początkowo nie uległ zmianie, nadal chojniczanie atakowali, goście ograniczali się do posyłania długich piłek na naszą połowę, ale z biegiem czasu goście poczynali sobie coraz śmielej, choć nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Pavlo Puchki. W 34 minucie kibice po raz drugi mogli się cieszyć. Po składnie wykonanym stałym fragmencie gry, szans na obronę nie dał bramkarzowi gości Vlad Tkachenko. I gdy wydawało się, że do końca meczu to miejscowi będą kontrolować wydarzenia na boisku, niespodziewanie to Futbalo przejęło inicjatywę.

Nie mając nic do stracenia goście coraz śmielej atakowali, w końcówce grając nawet z wycofanym bramkarzem. Na szczęcie, Pavlo Puchka był w dobrej dyspozycji, a raz wyręczył go słupek. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Chojnicach. W równolegle rozgrywanym meczu w Świeciu lider, czyli Futsal Świecie prowadził już 2:0 z Wenecją Pułtusk, ale ostatecznie zremisował 2:2, tracąc fotel lidera na rzecz Czerwonych Diabłów.

Kolejny mecz chojniczanie rozegrają w najbliższą niedzielę z KKF Konin. Początek o godz. 18. Dzień wcześniej, w sobotę, w samo południe Red Devils Ladies w meczu na szczycie 1 ligi futsalu podejmą Chemika Bydgoszcz.