Po raz pierwszy awansowały do fazy pucharowej

Drużyna Red Devils Ladies po raz pierwszy w historii awansowała do fazy pucharowej Euro Winners Cup, gdzie zagra 16 najlepszych zespołów. Sześć zespołów - zwycięzców grup.

Czekamy teraz na wyniki meczów w naszej i pozostałych grupach, do fazy pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc.   |  fot. nadesł.

Oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc będą rozstawionych, do tej ósemki zostaną dolosowane pozostałe drużyny, w tym RD Ladies. Losowanie nastąpi dzisiaj po południu, wtedy dowiemy się, z kim i o której godzinie w środę 13 czerwca zagramy w 1/8 EWC.

3 mecz Euro Winners’ Cup 2024 grupa E

Red Devils Ladies Chojnice - Fun and Learning 5:1 (1:0,  2:0, 2:1)

bramki: 1:0 - Katarzyna Nowak, 2:0 - Hannah Adler rzut karny, 3:0 - Wiktoria Słowy rzut wolny, 4:0 - Katarzyna Nowak, 5:0 - Weronika Cykman, 5:1 - Arseneault (Fun and Learning)

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Adler, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej

Do trzeciego spotkania przystępowaliśmy wiedząc, iż musimy to spotkanie wygrać, dlatego od pierwszych sekund meczu nasze dziewczęta ruszyły do ataków. Po jednej z takich akcji Kasia Nowak przepięknie uderzyła z dystansu pod poprzeczkę, dając nam prowadzenie 1:0. W końcówce pierwszej tercji minimalnie przestrzeliła Magdalena Szpera. 

W drugiej tercji Hannah Adler była faulowana w polu karnym i skutecznie egzekwowała rzut karny podwyższając na 2:0. Niedługo potem Wiktoria Słowy była faulowana na 15 metrze, przymierzyła mocno w sam róg bramki i zdobyła gola na 3:0. Komfortowe prowadzenie różnicą trzech bramek dzięki przede wszystkim bardzo mądrej grze całej drużyny.

W trzeciej tercji naszą bramkarka Ada Banaszkiewicz uderzyła z dystansu i trafiła w słupek. Pozostało 6 minut gry, kiedy Katarzyna Nowak ponownie przepięknie uderzyła w same okienko bramki Hiszpanek i mieliśmy już 4:0. W końcówce spotkania Weronika Cykman wykorzystała błąd w ustawieniu bramkarki i z połowy boiska przelobowała rywalki podwyższając na 5:0. Hiszpanki odpowiedziały honorowym trafieniem Arseneault, dla której był to już 5 gol w tym turnieju.

M. Synoradzki