Po jednym golu i punkcie

Przed sobotnim (9.10.) piłkarskim pojedynkiem rozgrywek II ligi, kibice Chojniczanki nie kryli, iż oczekiwali zwycięstwa swojej drużyny, tym bardziej iż spotkanie zostało rozegrane w Chojnicach.

Dziejsze spotkanie Chojniczanki z drużyną Czarni Żagań zakończyło sie remisem 1:1.   |  fot. m.n.

Goście, podobnie jak i gospodarze w dotychczasowych meczach korzystniej prezentowali się na wyjeździe, niż przed własna publicznością. Zgodnie z tą zasadą sukces został osiągnięty przez zawodników z Żagania, bowiem jeden punkt zapisują na swoim koncie.  Do meczu z drużyną Czarni Żagań Chojniczanka przystąpiła w składzie: K.  Baran, D. Trzebiński, G. Jakosz, T. Lenart, M. Mikołajczyk, S. Pach, D. Fabich, S. Ziemak, T. Pestka, A. Atanacković, K. Rusinek. Trener G. Kapica.

Pierwsza połowa to okres gry, w którym uwidoczniła się przewaga Chojniczanki. Goście odpowiadali nielicznym kontratakami. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach zabrakło skuteczności, mimo wielu sytuacji podbramkowych stworzonych przez gospodarzy. W pierwszej połowie w zespole Chojniczanki żółtą kartkę otrzymał D. Fabich. Po 45 min. gry wynik bezbramkowy 0:0.

Drugą połowę Chojniczanka rozpoczęła w niezmienionym składzie. Już na początku idealnej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał K Rusinek, a skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości. Minutę później odbitą piłkę od poprzeczki po strzale Atanackovića - do siatki skierował T. Pestka. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo minutę później po strzale P. Burskiego, najlepszego zawodnika gości - było 1:1. W początkowych minutach drugiej połowy trwała prawdziwa „wymiana ciosów”. Ponownie doskonalej okazji nie wykorzystał K. Rusinek, a groźnym kontratakiem odpowiedzieli goście. Kilka doskonałych interwencji K. Barana uratowało gospodarzy od utraty gola. W 62 min. pierwsza zmiana w zespole gospodarzy, w miejsce S. Ziemaka na boisku pojawił się Sz. Gibczyński. Kilka min. później kolejna zmiana. W miejsce D. Fabicha trener G. Kapica asygnował do gry P. Nogę. W końcowych min. drugiej połowy tempo gry nieco osłabło. Z kontrataków nie rezygnowali zawodnicy Czarnych Żagań, którzy w miarę możliwości dążyli do zmiany wyniku. Chojniczanie również odpowiadali atakami na bramkę przeciwnika. Trzecia zmiana w zespole Chojniczanki miała miejsce, kiedy S. Kret zastąpił D. Trzebińskiego. W końcowej min. spotkania chojniczanie zdobyli gola, jednak bramka nie została uznana przez sędziego (pozycja spalona). Mimo doliczonych 4 min. wynik spotkania nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Na minutę przed zakończeniem meczu żółtą kartkę otrzymał Atanacković. Szkoda, iż chojniczanie nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska, tym bardziej, iż byli stroną dominującą, a mecz mógł się podobać publiczności. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Grzegorz Kapica m.in. powiedział: Nie widzę problemu, jeżeli chodzi o piłkarskie sprawy, a wynik trzeba przyjąć z pokorą. Skoda tylko, że straciliśmy bramkę w 30 sekund po zdobyciu przez nas gola. Następne spotkanie zawodnicy Chojniczanki rozegrają w sobotę 16 października z drużyną Górnika Wałbrzych. Początek meczu godz. 15:00.

m.n.

Pozostałe rezultaty: II liga (gr. zachodnia)

1. 10 października 2010  10:14   Co brał sędzia?   Czarek

Ja się pytam: CO BRAŁ SĘDZIA GŁÓWNY SKORO DOPALACZE ZAMKNIĘTE?

0
    0
  2. 9 października 2010  19:03   Szkoda, że nie ma ...   fix

Szkoda, że nie ma koncentracji, gdyby mecze w Chojnicach były wygrane bylibyśmy liderem tabeli, nie jestżle, ale apetyt rośnie w miare jedzenia.