Po dobrym meczu czeka ich przerwa zimowa

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej piłkarze Chojniczanki w sobotnie popołudnie (13.11.) na boisku w Wągrowcu walczyli o ligowe punkty. Zajmująca 13 lokatę w tabeli Nielba nie ułatwiła chojniczanom przedmeczowych założeń.

Zwycięstwem w Wągrowcu 3:2 zakończyli sezon pilkarze Chojniczanki.   |  fot. W. Reszkowski

Jak się okazało, „tanio skóry” sprzedać nie zamierzała. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadziliśmy na portalu. Oglądało ją 1200 internautów. Dziękujemy także zarządowi klubu Nielba za udostępnione łącze do transmisji i okazaną pomoc.

Goście do meczu przystąpili w następującym składzie: K. Baran, S. Ziemak, P. Noga,  M. Mikołajczyk, D. Trzebiński, T. Pestka, P. Kwietniewski, R. Sierant, Sz. Gibczyński, G. Jakosz, S. Pach. Trener Grzegorz Kapica.

Początek pierwszej połowy ułożył się pomyślnie dla gości. Już w 6 min. po błędzie obrony gospodarzy, gola dla Chojniczanki zdobył T. Pestka. Szybka utrata bramki nie podłamała rywala, który dążył do zmiany wyniku. Ta sztuka udała się zawodnikom Nielby 7 minut później, kiedy doprowadzili do wyrównania. Sporo zamieszania w obronie Chojniczanki wprowadzały kontrataki przeciwnika, jednak bez powodzenia. W 20 min. w wyniku kontuzji boisko opuścił G. Jakosz, którego zastąpił T. Lenart. Spotkanie prowadzone w szybkim tempie z wieloma sytuacjami podbramkowymi w tej części meczu, było dobrym widowiskiem sportowym. W 38 min. po ładnej akcji zawodników z Chojnic P. Noga zdobył drugą bramkę. Pierwsza cześć spotkania zakończyła się prowadzeniem 2:1 dla drużyny Chojniczanki.

Początek II połowy analogiczny do pierwszej - z różnicą, że zaledwie 3 min. po wznowieniu gry, tym razem gola wyrównującego zdobyli gospodarze. W 54 min. K. Baran interweniował udanie zapobiegając utracie kolejnej bramki. W 57 min. nastąpiła druga zmiana w drużynie Chojniczanki – P. Kwietniewskiego zmienił A. Atanacković. Obydwie drużyny grały z kontrataku stwarzając wiele groźnych sytuacji na polu karnym. W 71 min. strzelca pierwszej bramki dla Chojniczanki (T. Pestka) zmienił M. Trojanowski. Od 81 min. Chojniczanka grała z przewagą. (boisko opuścił zawodnik gospodarzy w konsekwencji drugiej żółtej kartki). W 83 min. Sz. Gibczyński podwyższył rezultat spotkania na 3:2 dla MKS Chojniczanka. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Cieszy wygrana Chojniczanki i trzy zdobyte punkty przed przerwą zimową. Nawet najwięksi optymiści przed rozpoczęciem rozgrywek rundy jesiennej nie liczyli na tak dobrą lokatę w tabeli. Gwoli ścisłości należy dodać, iż gdyby chojniczanie na własnym boisku nie tracili w „dziwny” sposób bramek i tym samym nie przegrywali spotkań, byliby najprawdopodobniej w czołówce tabeli, o ile nie na pierwszym miejscu. Niemniej jest to spory sukces i nie wypada powiedzieć zawodnikom, trenerowi, jak i działaczom nic innego, jak – Dziękujemy!

(red)

Pozostałe rezultaty II liga (gr. zachodnia)

1. 26 listopada 2010  09:04   Czy ktoś kompetentny ...   KIBIC

Czy ktoś kompetentny mógłby powiedzieć jak będzie wyglądało boisko treningowe na ul.Rzepakowej/sztuczna trawa,oświetlenie?/

0
    0
  2. 15 listopada 2010  17:42   dziekuje pilkarzom,i całemu ...   swojak

dziekuje pilkarzom,i całemu szefostwu,, ale wiem ze stac was na wiecej,ci co sa wyzej od nas sa do ogrania, przeciez to wiemy.no i czy trener i pilkarze czytaja posty?pozdrawiam

0
    0
  3. 14 listopada 2010  14:28   Podziekowanie   td

Dzieki wam drodzy piłkarze za grę , każdy wie jak jest potrzeba Chojniczance rasowych napastników a ponadto nie pogardzimy tez obrońcami , praktycznie trener Kapica potrzebuje na każdej pozycji zmiennika , widać to .Panie Frąckowiak do dzieła , Pan to potrafi . Tym wiernym kibicom się to należy. Pierwsza liga jest realna lecz trzeba przepracować dobrze zimowa przerwę. Pozdrowienia dla Piłkarzy , Trenerów i Działaczy .