Pirat drogowy pędził 142 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym

Policjanci Ruchu Drogowego z chojnickiej komendy prowadząc działania własne ,,Prędkość” zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy.   |  fot. KPP

Pierwszy kierujący „wpadł na radar” w miejscowości Powałki około godziny 8:00. Policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie o 92 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 45-latek kierujący volvo ma cofnięte uprawnienia do kierowania za wcześniejsze przekroczenie prędkości o 70 km/h oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany przez drogówkę w miejscowości Zielona Huta około 8:20. W tym przypadku policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 75 km/h. Kierowcą okazał się 58-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna za swą brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy.

Gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

KPP