Piłkarze Kolejarza i Szlachty wspólnie z kibicami zaśpiewali hymn. Na boisku lepsi gospodarze

Meczem z MKP Szlachta zakończyli wczoraj rundę jesienną zawodnicy chojnickiego Kolejarza. Zespół Sebastiana Laskowskiego wygrał 3:0 i zimę spędzi na dziesiątym miejscu. Przed meczem zawodnicy i kibic odśpiewali hymn Polski.

Kolejarz zakończył rundę jesienną na 10 miejscu. Przed meczem ze Szlachtą uczczono 100-lecie odzyskania niepodległości.   |  fot. (olo)

Kolejarz – MKP Szlachta 3:0 (1:0)

Bramki: Sebastian Lis 2, Piotr Nalewaj.

Przed sezonem przy ulicy Lichnowskiej liczono na nieco lepszą lokatę. Po nieudanym początku sezonu w ostatnich meczach tej rundy chojnicki Kolejarz nadrobił jednak nieco punktów i ostatecznie zakończył rundę jesienną na 10 miejscu.  Ostatnie mecze dają więc nadzieję na poprawę miejsca w tabeli.

Przed niedzielnym meczem z MKP Szlachta zawodnicy obu drużyn, działacze, zawodnicy drużyn młodzieżowych oraz kibice wspólnie odśpiewali hymn Polski, przyłączając się tym samym do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawodników na mecz wyprowadzali z flagami narodowymi młodzi zawodnicy klubu.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy prowadzili już po pierwszym kwadransie gry po strzale głową Piotra Nalewaja. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie dwa razy bramkarza gości pokonał najskuteczniejszy w ekipie z Lichnowskiej Sebastian Lis. Najpierw po strzale z dystansu, a następnie po błędzie obrońców gości.

Teraz trener Sebastian Laskowski, który przejął drużynę w trakcie rundy jesiennej ma kilka miesięcy czasu na przygotowanie zespołu do rundy wiosennej. Oby udało się zdobyć nieco więcej punktów i poprawić 10 miejsce w tabeli.