Piłka ręczna dziewcząt

W środę (8.12.) w Sali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku rozegrany został Półfinał Wojewódzki Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Powiat Chojnicki na tych zawodach reprezentowany był przez ZSL w Czersku.

Radość po zdobyciu kolejnej bramki.

Rywalkami dziewcząt z Czerska były  uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie i II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie  Gdańskim. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny, która weźmie udział, 16 grudnia w finale wojewódzkim w Kwidzynie.
Zawody rozgrywane były systemem „ każdy z każdym”, a o miejscu w tabeli kolejno decydowało: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek, większa liczba zdobytych bramek. Mecze rozgrywane były zgodnie z przepisami PZRP, czas gry 2 x12 minut.
W wyniku rozegranych spotkań reprezentacje II LO w Kościerzynie i ZSL w Czersku miały tyle samo punktów, jednakową  różnicę  bramek i liczbę zdobytych bramek. Konieczne było rozegranie dodatkowego meczu w celu wyłonienia zwycięzcy zawodów. W pojedynku rozgrywanym 2 x 5 minut, lepsze okazały się zawodniczki z Czerska, pokonując rywalki 4:2.

III miejsce II LO Kościerzyna 0 pkt.

Reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych w Czersku grała w składzie: Ewa Jażdżewska, Klaudia Brzezińska, Katarzyna Kobierowska, Katarzyna Knitter, Alicja Malinowska, Katarzyna Wieczorek, Justyna Kaszubowska, Marika Medock, Anna Radniecka, Oliwia Ossowska, Dorota Przytarska, Marta Białach, opiekun Joanna Fidurska. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Zespół Szkół Licealnych  w Czersku. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie wyżej wymienionych zawodów sportowych był Krzysztof Kosecki -  Koordynator ds. Sportu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnicach. Sędzią zawodów był Tomasz Kotlęga.