Piknik militarny za nami

Na IV pikniku militarnym na strzelnicy „Na Podlesiu” organizowanym przez Klub Strzelecki Chojnice LOK znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Atrakcją był również pokaz broni strzeleckiej …   |  fot. (je)

Zaprezentowano umundurowanie i uzbrojenie współczesnych jednostek wojskowych, a chętni sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich chętnie skorzystali z nadarzającej się okazji.  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowało zbiórkę krwi.

Jacek Hałuszkiewicz z Zespołu Szkół nr 2 nim został pedagogiem to przez 19 lat służył w Wojsku Polskim, jako saper. Na jego stoisku była możliwość nabycia publikacji nie tylko o tematyce wojskowej czy naszywek nawiązujących do tematyki militarnej. Najmłodsi mieli także możliwość nauki strzelania z … łuku, a to za sprawą Bractwa Rycerskiego Herbu Tur.

Przy strzelaniu było można korzystać z wojskowego trenażera. Na terenie przy strzelnicy był pokaz broni historycznej. Na pikniku było można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej bądź policji. Swoje stanowisko miała również OSP Chojnice.

(red.) Fot. (je)