Pijany spowodował kolizję i uciekał przed policją

53 - letni mieszkaniec gminy Czersk uciekał przed policjantami po tym, jak spowodował kolizję drogową. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.   |  fot. arch.red.

Wczoraj (4.03.) około godz. 20.15 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, że kilka minut wcześniej na trasie K - 22 w rejonie  skrzyżowania z drogą do Będźmierowic doszło do kolizji drogowej.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci w rozmowie ze świadkami ustalili, że kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej gwałtownie skręcił w prawo, wypadł na pobocze, a następnie wyjechał na jezdnię i uderzył w bok przejeżdżającego forda. Kiedy jadący fordem mężczyzna powiedział, że dzwoni na Policję, kierujący golfem zaczął uciekać w pole.

Policjanci znaleźli kierowcę volkswagena  w miejscu jego zamieszkania. 53 - letni mieszkaniec gminy Czersk próbował uniknąć rozmowy z policjantami zamykając się w łazience. Policjanci musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego, aby zastosował się do wydawanych przez nic poleceń. Podczas interwencji policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

KPP

  1. 5 marca 2013  19:42   Ciekawe? Nawet do dwóch lat więzienia?   Seth

    A za kolizję to "chyba" na pewno! Nie dotyczy biskupa w Warszawie i chojnickiej gwiazdy Madziąga (kilka lat temu na rondzie)!

    0
    0