Pijany rowerzysta - recydywista

Zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne, orzeczony przez sąd, nie stanowił żadnej przeszkody dla 42 - letniego mieszkańca gminy Brusy, by dwukrotnie w ciągu minionych dni jechać po drodze publicznej swoim rowerem.

Rowerzyście recydywiście grozi kara do 3 lat więzienia.   |  fot. arch.red.

Co więcej,  mężczyzna za każdym razem był pijany. Teraz grozi mu kara do trzech lat więzienia za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu nałożonego przez sąd. W minioną środę po godzinie 16.00  w Brusach na ul. Kalwaryjnej policjanci  z miejscowego posterunku zwrócili uwagę na rowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi na swoim pojeździe.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Badanie stan trzeźwości wykazało, że 42 - letni mieszkaniec gminy Brusy miał w organizmie ponad 2,30 promile alkoholu. W wyniku sprawdzenia jego danych w policyjnym systemie informatycznym, okazało się, że ciąży na nim także zakaz kierowania rowerami obowiązujący do kwietnia tego roku.

Wczoraj (28.02.) policjanci pełniąc służbę w miejscowości Gacnik po raz drugi interweniowali wobec tego samego rowerzysty. 42-latek ponownie nie zastosował się do orzeczenia sądu i znowu był pijany. Tym razem wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Za dwukrotne kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu wydanego przez sąd - mieszkaniec gminy Brusy odpowie przed sądem.

KPP

 1. 1 marca 2013  22:39   polucjanci   pijacy rowerzysta

  Brawo rowerzysto- zostawil samochod, traktor, kombajn czy motor w zagrodzie i wsiadl na rower- srodek lokomocji, ktory nie zagraza nikomu. nawet jesli byl to sprzet ciezki typu "ukraina":), nie wazyl wiecej niz 20 kg-w starciu z samochodem, drezwem czy jeleniem, mogl wyrzadzic krzywde tylko SOBIE!. czy przekroczyl predkosc, ze go zatrzymano?

  0
  0
 2. 1 marca 2013  18:52   a ty co bruszanin (2)   masarz

  za BOLKA chcesz byc,kapowanie ci sie sni,swino,a sam wegiel z roboty workami wywozisz.ty kapusto policyjna jeszcze sie znajda tacy co ci jajca w maszynke do miesa wkreca,bedziesz tak donosnie.....ze az z komedy uciekna!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 2 marca 2013  13:44   wy jakies barany jesteście ...   anonim

   wy jakies barany jesteście bo beczycie podobnym glosem

   0
   0
  • 2 marca 2013  11:48   Do "masarza"   Bruszanin

   świnio możesz mówić do tej co urodziła takiego wieprza jak ty, a do tego co cię zrobił mów knurze! Jeżeli ci na to pozwolą ćwoku niemyty!

   0
   0
 3. 1 marca 2013  15:47   Żadna mi nowina!   Bruszanin

  Policja w Brusach powinna non stop prowadzić kontrolę drogową w całej gminie, bo tylu prowadzących pojazdy po pijaku lub narkotykach nie ma w całym powiecie chojnickim ile jest w gminie Brusy!

  0
  0