Pijany i agresywny

Wczoraj po południu chojniccy policjanci interweniowali wobec 56 - latka bez stałego miejsca zamieszkania, który awanturował się w szpitalu. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 4,70 promila alkoholu.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.   |  fot. arch.red.

Wczoraj  (5.03.) około godz. 10.30 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie, że na Osiedlu Bursztynowym w Chojnicach przy jednym z bloków, w błocie, leży dwóch mężczyzn. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 42 - i 56 - latek bez stałego miejsca zamieszkania spożywali denaturat. Starszy z mężczyzn był całkowicie niekomunikatywny. Wezwana przez policjantów załoga karetki pogotowia zabrała go na obserwację do szpitala. 42 - latek został przewieziony do jednostki Policji celem wytrzeźwienia.

Około godz. 14.00 funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do szpitala. 56 - latek w obecności innych pacjentów krzyczał, używał słów nieprzyzwoitych i próbował zniszczyć sprzęt medyczny i wyposażenie szpitalnej sali. Dyżurujący lekarz poinformował policjantów, awanturnik ma w organizmie 4,70 promila alkoholu, co wykazało przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. Ze względu na zachowanie mężczyzny i brak przeciwwskazań lekarskich, 56 - latek został doprowadzony do wytrzeźwienia do komendy policji.

Za zakłócanie porządku publicznego i używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.

KPP

 1. 6 marca 2013  23:26   Pewnie już miał zespół ...   zaq

  Pewnie już miał zespół abstynencyjny, dlatego taki niespokojny :D

  0
  0
 2. 6 marca 2013  23:19   Podziwiam za odważną ...   anonim

  Podziwiam za odważną decyzję i policjantów, i lekarzy. 4,70 to nie jest bajka.

  0
  0