Pijany bez uprawnień przekroczył prędkość

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda zatrzymany przez policjantów, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Na dodatek okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą również konsekwencje prawne za popełnione wykroczenie drogowe.   |  fot. ilustrac.

W niedzielę policjanci drogówki kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 8:45  na ulicy Kościerskiej w Chojnicach zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 71 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca nie ma uprawnień.  W trakcie rozmowy z 34-letnim mieszkańcem gminy Brusy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 34-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna nie unikanie również odpowiedzialności za przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

KPP