Pijani i pirat drogowy

Podczas ostatniego weekendu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na drogach powiatu ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących oraz mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który pędził ul. Bytowską w Chojnicach z prędkością 111 km/h.

Jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce stanowią nietrzeźwi kierowcy.

60 - latek kierujący samochodem osobowym "Toyota" przekroczył dozwoloną prędkość aż o 61 kilometrów - w tym miejscu obowiązuje bowiem ograniczenie do 50 km/h. Za wykroczenie drogowe został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych. 5 lutego policjanci zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 52 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego na pl. Piastowskim kierował rowerem mając w organizmie około promila alkoholu. Kolejny 53 latek, mieszkaniec pow. chojnickiego  z podobnym wynikiem został zatrzymany w Jarcewie.   

W niedzielę (06.02.) w Chojnicach policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących - na ul. Kościerskiej 53 - latek kierujący autem "Honda" miał w organizmie 1,64 promila alkoholu i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei na ul. Sukienników 29 - latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem - prowadził samochód "Rover 75", będąc w stanie nietrzeźwości - 1,86 promila. W Brusach na ul. Derdowskiego 28 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierując autem "Vw golf" miał w organizmie około jednego promila alkoholu. Postępowanie w sprawach  prowadzi  Posterunek Policji w Brusach i Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

KPP