Pijak jechał i zabił!

Ze wstępnych badań przeprowadzonych w chojnickim szpitalu wiadomo, że sprawca wczorajszego śmiertelnego wypadku na chojnickiej obwodnicy miał ok. 2,7 promila alkoholu!

Sprawca tragicznego wypadku został zatrzymany przez policję.   |  fot. (olo)

Do śmiertelnego wypadku na chojnickiej obwodnicy (droga krajowa 22) doszło wczoraj ok. 16.30. Prokuratura oraz policjanci, którzy wczoraj przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Na tę chwilę ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym mazda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w efekcie, czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo oplem, którego kierowca – 37 - letni mieszkaniec gminy Chojnice, poniósł śmierć na miejscu.

Sprawca, 37 - latek z gminy Człuchów, odmówił badania alkotestem, więc pobrano mu krew. Chojnicka prokuratura zastrzega, że dysponuje tylko wstępnymi wynikami z badania krwi, które przeprowadzone zostały w chojnickim szpitalu, ale nie pozostawiają one wątpliwości. Sprawca był pijany, miał ok. 2,75 promila alkoholu. Teraz prokuratorzy czekają jeszcze na precyzyjny wynik badania z Gdańska.

- W związku z podejrzeniem śledczych, że sprawca był nietrzeźwy i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany – informuje Magdalena Stolp.

Tekst i fot. (olo)

Możliwość komentarzy została zablokowana.