Pięściarze UKS Bokser na turnieju

30 września w Starogardzie Gdańskim odbył się I Turniej o Puchar Kociewia. Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę wydarzenia, podczas którego odbyło się 12 pojedynków pięściarskich.

Bartosz Prądziński po wygranej walce przed czasem.   |  fot. nadesł.

Do zawodów pod opieką trenerów Andrzeja Platy oraz Marcina Łęgowskiego zgłosiła się pięcioosobowa drużyna UKS "BOKSERA" Chojnice. W wadze 75 kg. Maciej Chrzan stoczył niepunktowany pojedynek szkoleniowy z filipem Pruskim obaj UKS BOKSER. Junior 75 kg. Filip Szulc pokonał Tomasza Kłosa Wisła Tczew. Młodzieżowiec Sebastian Cupa po wyrównanym i zaciętym boju przegrał na punkty z Hubertem Stańczakiem Włókniarz Łódź.

Młodzieżowiec Bartosz Prądziński w efektowny sposób pokonał przed czasem przez RSC w III rundzie Mateusza Zadrożnego Gwardia Szczytno. - Jesteśmy w trakcie bardzo intensywnego okresu startowego. Już w w najbliższą sobotę 07 października skrzyżujemy rękawice podczas Turnieju "Srebrne Rękawice" w Słupsku.

- Przed nami między innymi Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Puchar Polski Juniorów oraz kulminacja rocznego okresu startowego X Memoriał im. Tadeusza Kiedrowskiego, który planujemy na 25 listopada, oczywiście w Miejskiej Hali Widowiskowo - sportowej w Chojnicach. Ze względu na powyższe bardzo cieszy wysoka dyspozycja naszych pięściarzy – mówi trener Andrzej Plata.