Pierwszy turniej na nowych kortach

W niedzielne popołudnie (31.07.) zakończył się trwający od soboty turniej BENO CUP. Był to pierwszy turniej tenisa ziemnego na nowych kortach w Nieżychowicach. Zmagania ponad osiemdziesięciu zawodników zaczęły już się w sobotni poranek.

Nagrodzeni uczestnicy.   |  fot. A.L.

Uczestnicy imprezy przyjechali m. in. z Torunia, Gdańska, Poznania czy Piły. Było także wielu chojniczan. Wydarzenie  stało się świetną okazją do uroczystego otwarcia niedawno wybudowanego obiektu. Zawodnicy walczyli w pięciu różnych kategoriach: OPEN, OPEN PRO, 40+, DEBEL i MIX. Najlepszym wśród seniorów okazał się Bogdan Szyszka, drugi był Marek Pruski, a trzecie miejsce zajęli Wiesław Okonek i Wiesław Pepiński. W kategorii OPEN zwyciężył Mariusz Szczeciński, gorszy o jedną pozycję był Łukasz Woźniak, trzecie miejsce przypadło Ireneuszowi Zirra oraz Mateuszowi Lewandowskiemu. W rozgrywce deblowej zwyciężyła para: Dominik Lamczyk i Marcin Grześiński, natomiast w parach mieszanych najlepiej wypadła Katarzyna Plak wraz z Pawłem Dymińskim. Na mistrza Polski Juniorów z 2008 roku Piotra Szliepa i mistrza w kategorii od 14 do 16 lat Marcina Grześińskiego czekał finał OPEN PRO. Wygranym został  mieszkaniec naszego miasta, Piotr Szliep.

Imprezie towarzyszyła sympatyczna, rodzinna atmosfera. Frekwencja dopisała, co znaczy, że tenis zyskuje na popularności w naszym regionie. - Ważne jest to, że wszyscy dobrze się bawili. Mam nadzieję, że ten turniej to kolejny krok w procesie upowszechniania wspaniałej dyscypliny sportowej, jaką jest tenis ziemny- komentuje organizator rozgrywek, Bernard Szliep