Pierwszy mecz 1 ligi futsalu kobiet Remis Red Devils w Szczecinie

W meczu inaugurującym sezon 1 Ligi Futsalu Kobiet zespół Red Devils Ladies wysoko pokonał drużynę Tęczy Bydgoszcz. Od początku meczu to nasze zawodniczki nadawały rytm i stwarzały co chwilę sytuację pod bramką rywalek.

Wysokim zwycięstwem Red Devils Ladies zakończyło się inauguracyjne spotkanie I ligi futsalu kobiet.   |  fot. screen liga TV

W 7 minucie Paulina Budzisz, jak na kapitankę przystało, otworzyła wynik spotkania. Kilkadziesiąt sekund później Magdalena Harkot podwyższyła na 2:0, a kolejne bramki dodały Paula Zawistowska i Magdalena Czekała. Brda tuż przed przerwą odpowiedziała dwoma trafieniami i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 4:2 dla RD Ladies.

Druga połowa połowa meczu to dominacja naszej drużyny, która zagrała świetny mecz. Dziewczęta zdobyły jeszcze 4 bramki po golach Sandry Gonciarz, Weroniki Wieżynis, Pauliny Budzisz i Pauli Zawistowskiej. Dla dwóch ostatnich były do kolejne już trafienia w tym spotkaniu. Podsumowując był to niezwykle udany debiut na naszej hali i powrót dziewcząt z RDL do gry w futsal po ponad 10-letniej przerwie.

Red Devils Ladies Chojnice - Tęcza Bydgoszcz 8:2 (4:2)

bramki: Paula Zawistowska 2, Paulina Budzisz 2, Magdalena Harkot, Magdalena Czekała, Sandra Gonciarz, Weronika Wieżynis

Skład: 12 Wiktoria Dziurdź, 14 Karolina Palacios - 2 Julia Jargieło, 4 Magdalena Harkot, 7 Natasza Urbańska, 9 Paulina Budzisz (kpt), 11 Sandra Gonciarz, 15 Magdalena Czekała, 21 Weronika Wieżynis, 66 Paula Zawistowska, trener Łukasz Olszewski, kierownik Marcin Synoradzki.

sponsorzy główni: Body Slim, Gremi Personal Poland

Za tydzień w 2 kolejce spotkań RD Ladies zagrają na wyjeździe z JSS Toruń.

M. Synoradzki

Futsal Szczecin - Red Devils Chojnice 4:4 (0:0)

1:0 Dmitro Rybitsky (21), 2:0 Dmitro Rybitsky (21), 2:1 Jefferson Rocha (22), 2:2 Jefferson Rocha (24), 3:2 Karol Ława (29); 3:3 Oleh Nehela (33), 3:4 Oleh Nehela (38), 4:4 Karol Ława (40-karny)

Red Devils Chojnice: Kartuszyński, Puchka – Kolesnik, Tkachenko, Laskowski, Skubchenko – Pastars, Nehela, Rocha, Kręcki – Yelishev (Serrato)

Dwudziestu czterech sekund zabrakło futsalistom Red Devils Chojnice do wywiezienia kompletu punktów ze Szczecina. Właśnie na szesnaście sekund przed końcem meczu Karol Ława, strzałem z rzutu karnego, doprowadził do remisu w meczu kolejki pomiędzy Futsalem Szczecin a Red Devils Chojnice. Tym samym, chojniczanie z fotela lidera spadki na drugie miejsce w tabeli, tracąc punkt do Futsalu Świecie.

Pierwsza połowa tego pojedynku stała pod znakiem walki z obu stron i dobrej dyspozycji bramkarzy – żaden z nich nie musiał sięgać do siatki po piłkę. Prawdziwe emocje czekały jednak w drugiej odsłonie. Zanim się obejrzeliśmy, przegrywaliśmy już 0:2. Jedenaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Dmitro Rybitsky wpakował piłkę do chojnickiej siatki, a 48 sekund później gwiazda ukraińskiej młodzieżówki skopiowała swój wyczyn. Chojniczanie pokazali jednak w tym sezonie, że potrafią wychodzić obronną ręką z opresji.

Po minucie Jefferson Rocha zdobył kontaktowego gola, a po dwóch doprowadził do remisu. Nie na długo – miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem po golu Karola Ławy. Przyjezdni nie składali broni – w 33 minucie po raz drugi do remisu doprowadził Oleh Nehela. Na trzy minuty przed końcem w drużynie Czerwonych Diabłów nastąpił wybuch radości – Nehela ponownie wpisał się na listę strzelców. Jednobramkowa przewaga w futsalu to jednak niewiele.

Gospodarze zaryzykowali, wycofali bramkarza i dopięli swego – niefortunna interwencja Vladyslava Tkachenki na granicy pola karnego i sędziowie wskazali na szósty metr. Nie pomylił się Karol Ława, wyrywając punkt dla swojej drużyny. Zespół ze Szczecina skopiował wynik z ubiegłego sezonu, gdy w ostatniej kolejce właśnie remisem 4:4 pozbawił mistrzostwa 1 ligi futsalu AZS Gdańsk Tym razem szczecinianie zrzucili Red Devils Chojnice z pierwszego miejsca w tabeli – oby nie na stałe.