Pierwszy Chojnicki Rajd Seniorów

Miał miejsce na trasie Chojnice-Klosnowo, zrealizowany w ramach projektu "Seniorzy na Start", zakończył rok akademicki UTW 2023/2024. Był to zlot jak i czym kto może. Część uczestników przyszła piechotą wspomagając się kijkami nordic walkin

Uczestnicy pierwszego rajdu seniorów.   |  fot. Fb. UTW

Spora grupa dojechała rowerami, nieliczni własnymi środkami transportu i kolejna grupa autokarem. Babcie, które opiekują się wnukami, przybyły wraz ze swoimi pociechami. Na miejscu, w pięknym plenerze wyłuszczarni nasion w Klosnowie, zajęliśmy miejsca pod wielką wiatą, gdzie rozłożyliśmy przywieziony poczęstunek.

Panowie zadbali o rozpalenie ogniska, aby można było upiec kiełbaski. Koleżanka Basia nakisiła ogórków, które były przepyszne i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Znalazło się również coś na słodko i smaczne świeże owoce. W trakcie imprezy mieliśmy okazję zapoznać się ze sposobem pozyskiwania nasion z leśnych drzew. Zwiedziliśmy wyłuszczarnię, zapoznaliśmy się z całym cyklem technologicznym. dziękujemy za tę możliwość.

Po posiłku nadszedł czas na wyróżnienie najaktywniejszych studentów, którzy wykazali się najlepszą frekwencją na zajęciach. Można było również zdobyć dyplom za wiedzę w przygotowanych konkursach.

Następnie nadszedł czas konkurencji sportowych. Graliśmy w bulle, ścigaliśmy się na ustawionym torze przeszkód. Organizatorzy zapewnili zwycięzcom symboliczne nagrody. Potem były przyśpiewki przy akompaniamencie gitary i ogólnie bardzo fajna atmosfera.

Razem z nami bawili się przedstawiciele Klubu Seniora Astry działającego przy Chojnickim Centrum Kultury, Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz liczna grupa z Klubu Sportowego WIKING z Człuchowa", którego członkowie są współorganizatorami naszego wspólnego projektu. Do zobaczenia w październiku.

Fb. UTW