Pierwsze komitety wyborcze w powiecie chojnickim zarejestrowane

W niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. W słupskiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej są przyjmowane zgłoszenia od bezpartyjnych komitetów wyborczych m.in. i z powiatu chojnickiego.

Zarejestrowano komitety wyborcze, które zamierzają wystawić kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów, w tegorocznych wyborach samorządowych.   |  fot. ilustrac.

Jako pierwszy dokonał tego Komitet Wyborczy Wyborców „Łączy nas powiat”. Zgłoszenia dokonał pełnomocnik Przemysław Bogusław Biesek-Talewski. Siedziba KWW mieści się w Czersku. Obszar jego działania, to województwo pomorskie.

Także 1 lutego zarejestrowano przyjęcie KWW Rozwój Gminy Chojnice. Pełnomocnikiem została Krystyna Kijek, a siedziba jest w Charzykowach. Działać zamierza wyłącznie na terenie gminy Chojnice.

Zgłoszenie do PKW Słupsk KWW Powiatowe Forum Samorządowe złożył Janusz Dawid Szczepański, pełnomocnik wyborczy. Siedziba KWW jest w Chojniczkach, a teren działania, to województwo pomorskie.

Również 1 lutego w Słupsku zarejestrowano KWW Arseniusza Finstera. Złożył zawiadomienie Sebastian Rajmund Matthes. Siedziba KWW jest w Chojnicach.

Dnia 2 lutego zgłoszenia KWW Piękna wieś dokonał Ernest Szczepański. Siedziba KWW, to Męcikał, a obszar działania gmina Brusy.

Także w gminie Brusy będzie działać KWW Aktywni dla regionu. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu wyborczego jest Bartosz Michnowski z Brus.

Kolejny KWW z Brus, to Bartłomieja Peplińskiego pn. „Ze z Brus”. Zgłoszenia dokonała Monika Peplińska. Ten komitet zamierza zgłosić kandydatów do RM w Brusach.

Jest już pierwszy KWW w gminie Konarzyny. Ma nazwę „Nasza gmina”, a zgłoszenie złożyła jego pełnomocnik  Anna Halina Warsińska.

Zarząd Stowarzyszenia „Dla naszej gminy” z siedzibą w Rytlu zgłoszenia dokonał 1 lutego. Jego pełnomocnikiem wyborczym jest Bogumiła Ropińska. Obszar działania, to województwo pomorskie.

Obwieszczenie Starosty Chojnickiego z dnia 5 lutego 2024 r. - tutaj

Oprac. (je)