Pięknym uderzeniem dał Chojniczance pierwsze zwycięstwo w lidze!

W siódmej kolejce Chojniczanka podejmowała spadkowicza z ekstraklasy Górnika Łęczna. Dla obu zespołów piątkowy mecz miał być kolejną okazją na przełamanie i odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie

Dzięki wygranej Chojniczanka wyszła ze strefy spadkowej i sukcesem rozpoczęła weekend.   |  fot. Rmak

Obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej, mając na swoim koncie zaledwie po 3 punkty. To pokazuje jak ważny dla obu drużyn był piątkowy mecz.

Chojniczanka - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)

Chojniczanka: Kuchta - Grolik, Bartosiak, Kasperowicz, Mazek, Drewniak, Kalinkowski (83  Cegiełka), Huffel (83 Karbowy), Ryczkowski (70 Mikołajczyk), Mikołajczak (62 Skrzypczak), Tuszyński (62 Wolsztyński)

Bramki: Tomasz Mikołajczak (30), Mateusz Cegiełka (88) - Łukasz Grzeszczyk (44).

W pierwszej połowie to Chojniczanka przeważała na boisku, jednak nie potrafiła tego przełożyć na zdobycie gola. Zbawienna okazała się 30 minuta, kiedy to Mikołajczak strzałem w górny lewy róg otworzył wynik spotkania! Oba zespoły preferowały grę skrzydłami, dzięki czemu było dużo podań wzdłuż boiska. Krótko przed przerwą goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Ta część spotkania mogła podobać się kibicom, ponieważ to Chojniczanka wyprowadziła więcej ataków i miała dogodniejsze sytuacje na podwyższenie wyniku.

Niestety druga część spotkania nie była tak porywająca jak pierwsza, prawdopodobnie na jej przebieg miała też upalna pogoda. Kiedy wydawało się, iż spotkanie zakończy się remisem to zbawienna dla gospodarzy okazała się 88 minuta, kiedy to Cegiełka efektownym i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Górnika wywołując euforię nie tylko na trybunach. Gospodarze przełamali się w siódmej kolejce i pokonali Górnika Łęczna 2:1. Ozdobą meczu było trafienie Cegiełki, które dało w tym sezonie po raz pierwszy komplet punktów.

W sobotę 27 sierpnia o godz. 20 Chojniczanka rozegra spotkanie z  ŁKS Łódź.