Piękna droga do sukcesu

„Dziś chcę wam szczęście dać, które jest we mnie” - te słowa pochodzące z piosenki Franka Sinatry okazały się prorocze dla Dariusza Krygowskiego.

Dariusz Krygowski zdobywca I miejsca.   |  fot. (ro) m.n.

To on, za sprawą mistrzowskiej interpretacji tej piosenki „My way”, zgodnie z jej tytułem utorował sobie drogę do zwycięstwa w konkursie „Teraz ja”. Jego dalsze etapy owej drogi do sukcesu to najpierw wyprawa do biura podróży Barbary Stasińskiej a potem hen w świat na wycieczkę zagraniczną. Drugie miejsce zajął równie wokalnie utalentowany Wojciech Metlicki. Oceniająca go przewodnicząca jury Izabela Odejewska zdecydowanie stwierdziła: - swoim śpiewem zdobyłeś wszystkie kobiety! Wysokie noty jurorów świadczyły o tym, ze także męska część komisji okazała się wrażliwym audytorium. Wojtek w nagrodę będzie mógł spędzić miły wieczór w restauracji Canpol a także skorzystać z auta na weekend. Trzecią laureatką została Martyna Ohnesorge. Jej interpretacja „Tańczących Eurydyk” z repertuaru Anny German też wbiła w siedzenia jurorów. Trofeum laureatki trzeciej nagrody będzie pobyt w pensjonacie „Na skarpie”. Nie tylko jurorzy mieli prawo do wyboru najlepszych młodych talentów, także widzowie przyznali swoje trofea. Trafiły one do najmłodszej uczestniczki konkursu, Moniki Guentzel oraz Pawła Sołtysińskiego. To dla nich – co ciekawe obojga  w kategorii tanecznej – najdłużej zabrzmiały brawa.
W dzisiejszym (22.11.) finale zaprezentowało się grono 21 laureatów i praktycznie wszyscy byli zwycięzcami. Dla wielu z nich bowiem to jedyna bądź jedna z niewielu okazji, by zaprezentować swój talent. Inna rzecz, że za sprawą jednego ze sponsorów żaden z uczestników nie odszedł bez upominku i to wartego po kilkaset złotych. Zatem wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Satysfakcję mogą czuć także organizatorzy – z Centrum Park na czele – że zorganizowali imprezę, która pozytywnie zintegrowało wiele środowisk w przyjaznym celu – wydobycia na światło dzienne utalentowanych młodych ludzi. Na brawa zasługuje też widownia, która dzielnie kibicowała występującym przez blisko 5 wieczornych niedzielnych godzin. Już dziś możemy być pewni, że powtórka konkursu „Teraz ja” będzie cieszyć się jeszcze większym powodzeniem.

\"Teraz ja\" Ostateczna klasyfikacja:
1. Dariusz Krygowski (śpiew)
2. Wojciech Metlicki (śpiew)
3. Martyna Ohnesorge (śpiew)
4. Paweł Sołtysiński (taniec)
5. Katarzyna Peplińska (pianino) i Magdalena Melnyczek (śpiew)
6. Paulina Sielska (taniec) i Małgorzata Kosecka (pianino)
7. Aleksandra Kiedrowicz (taniec), Monika Guenzel (taniec) oraz Halina Szczepańska (taniec)

Nagrody publiczności dostali: Monika Guenzel (taniec) i Paweł Sołtysiński (taniec)
(ro)

Fotogaleria tutaj