Pieczenie chleba w Widnie czyli - chcesz swojski chleb? Zgłoś się!

Od kilku lat w miesiącu sierpniu organizowana jest przez Gminę Brusy impreza „Pieczenie Chleba” w miejscowości Widno. Każdy z przybywających gości ma okazję skosztować wypieków z tradycyjnego pieca chlebowego.

Chleb z Widna przyciąga smakoszy pieczywa nie tylko z regionu, ale i z kraju.   |  fot. ilustrac./arch

W sobotę 3 sierpnia 2024 r. widzimy się ponownie w Widnie na XXVI Pieczeniu Chleba. Jak co roku, również i w tym roku będą przygotowane dla uczestników różne atrakcje. Odbędą się:

Warsztaty pieczenia chleba, które poprowadzi finalista MasterChefa Artur Sarnek z Krakowa, po których każdy uczestnik będzie mógł zabrać upieczony chlebek do domu.  Chlebowe warsztaty odbywać się będą jednocześnie na 12 stanowiskach. Zapisy wyłącznie telefonicznie na wybrane godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 pod nr telefonu 52 396 9331

Konkurs na najsmaczniejszy swojski chleb. Regulamin konkursu w załączeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 1 sierpnia br.

Pokaz wypiekania chleba w starym piecu chlebowym przez Agnieszkę Werra, która wraz z mężem zaprezentuje jak dawniej wyglądało przygotowanie pieca do wypiekania, wkładanie form i wyciąganie upieczonych bochenków, które będą nagrodą w organizowanych konkurencjach.

Konkurencje piekarniano - chlebowe, w których będzie można wziąć udział: Zapieckowa Moja-Twoja, Trafiony Piekarz czy Mąkowy Slalom i inne.

Swojskie jadło zapewnią stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Lubni, Przymuszewa i Rolbika.

Zupa dla głodnego – możliwość zakupu posiłku przygotowanego przez KGW.

Atrakcją wydarzenia będzie występ Kapeli Kaszubskiej TUBA BAND ze Stężycy.

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu na najsmaczniejszy swojski chleb podczas XXVI "Pieczenie chleba" w Widnie