Pewne zwycięstwo Milcarka

W dniach 12-13.03. w Polnicy odbyły się międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Podczas zawodów zmierzyli się pięściarze reprezentujący Pomorski oraz Kujawsko Pomorski Okręgowy Związek Bokserski.

Patryk Milcarek po wygranej walce.

Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka”  Chojnice do zawodów wystawił zakwalifikowanych wcześniej w drodze eliminacji dwóch zawodników:

46 kg Michał Łęgowski w walce półfinałowej uległ po wyrównanej walce Patrykowi Budysiowi „Czarni” Słupsk.

75 kg Patryk Milcarek podczas walk półfinałowych pokonał jednogłośnie na punkty Oskara Gryckiewicza „Pomorzanin” Toruń. W finale zawodów Patryk nie dał szans Jakubowi Silkowskiemu „Start” Grudziądz, z którym  pewnie wygrał na Punty 5:0.

Do XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 02 - 08.05. w Sokółce przystąpi reprezentując UKS „Ósemka” Patryk Milcarek. Patryk podczas mistrzowskiego turnieju wystąpi w wadze do 75 kg. Jak wynika ze startów eliminacyjnych możemy być spokojni o przygotowanie Patryka Milcarka do Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - powiedział trener Andrzej Plata.