Ilona Piotrowska i Marzenna Osowicka – przedstawicielki Uczniowskiego Kubu Sportowego „Ósemka” Chojnice zostały laureatkami konkursu zorganizowanego przez biuro Jana Kozłowskiego.
29 listopada 2011 23:44Posła do Parlamentu Europejskiego, w ramach działań obejmujących polską prezydencję w Unii. Europoseł Jan Kozłowski zaprosił indywidualnych wolontariuszy oraz organizacje pozarządowe funkcjonujące w oparciu o wolontariat, działające na terenie województwa pomorskiego, do konkursu organizowanego w związku z obchodami Europejskiego Roku Wolontariatu. Zdaniem organizatorów „wolontariat ma do odegrania szczególną rolę w obliczu wyzwań stojących dziś przed Polską i przed Unią Europejską, odgrywa też niezwykle znaczącą rolę w budowaniu kapitału społecznego. Jesteśmy przekonani, iż pokazanie działalności i zaangażowania polskich wolontariuszy przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku Polski w Unii Europejskiej. Nagłośnienie tego wydarzenia może odegrać także znaczącą rolę w promocji wolontariatu w Polsce”.
Ponad 40 finalistów konkursu wzięło udział w kilkudniowym wyjeździe (20 – 24.11) do Belgii. Współorganizatorami wyjazdu było Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie najciekawszych zakątków Brukseli, wizytę w Parlamencie Europejskim oraz spacer po niezwykle urokliwym mieście Brugia zwanym Wenecją Flandrii. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania gospodarzy: europosła Jana Kozłowskiego, marszałka Mieczysława Struka, pełnomocnika rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosława Dudę oraz Stałego Przedstawiciela RP przy UE ambasadora Jana Tombińskiego. Podczas czterodniowego pobytu laureaci wzięli udział w seminarium „Europejskie wartości w działaniu: wolontariat na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju” oraz w otwarciu wystawy fotograficznej „Wolontariat: Solidarność. Pasja. Rozwój”.
Sympatycznymi akcentami pobytu w Brukseli była wspólna kolacja z europosłem Janem Kozłowskim, wręczenie dyplomów i upominków laureatom konkursu w sali konferencyjnej Europarlamentu, a także spotkanie z reprezentantami pomorskich jednostek WOPR, którzy realizują program podniesienia bezpieczeństwa stanic wodnych dzięki unijnym dotacjom – między innymi z chojniczaninem Markiem Koperskim. Przemiła atmosfera wykreowana przez wyróżnionych wolontariuszy oraz gospodarzy zaowocowała nawiązaniem kontaktów, a integracja grupy przebiegła błyskawicznie dzięki sarmackim żartom towarzyszy z reprezentacyjnej Husarii na Zamku w Gniewie. Uczestnicy wyjazdu studyjnego przekonali się, że wolontariat może być fascynującą przygodą i drogą do wszechstronnego osobistego rozwoju.
Ilona Piotrowska i Marzenna Osowicka

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe
A za co te brawa, za to, że pojechali? czy zdjęcia zrobili?
Brawo, brawo dla obu Pań!