Parkrun jest znany na całym świecie. Teraz dołączają Charzykowy

- Dlaczego nie zrobić takiej fajnej rzeczy u siebie na miejscu - pomyśleli organizatorzy cyklicznej, znanej i popularnej na całym świecie akcji parkrun, czyli wspólnego sobotniego biegania. Pierwsza odsłona już pojutrze w Charzykowach.

Monika Szymecka i Wojciech Urowski zapraszają w sobotę do Charzyków.   |  fot. (olo)

Gmina Chojnice turystyką i ciekawymi inicjatywami stoi. W gminie nie mieli więc wątpliwości, by dać zielone światło do działania organizatorom kolejnej ciekawej akcji. Tym razem będzie to parkrun, a więc cykliczne biegi po promenadzie organizowane przez biegaczy dla biegaczy. Dystans jest dla każdego – 5 km pokonają zarówno ci, którzy już się realizują w tej pasji, ale również ci, którzy tę przygodę chcą zacząć.

Wspólne bieganie będzie rozpoczynało się w każdą sobotę o godz. 9.00. Tak, jak na całym świecie. Właśnie sobota, godz. 9.00, to świętość i o tej porze czasu lokalnego ruszają biegacze w Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Anglii i kilkunastu innych krajach. Również w Polsce. Od soboty również taką okazję będą mieli chojniczanie i mieszkańcy gminy Chojnice oraz wszyscy chętni, w tym np. turyści.

Start przy charzykowskim amfiteatrze. Nie będzie żadnej rywalizacji, gonienia, wyścigów, a jedynie będzie „walka” ze swoimi słabościami i osiągnięciami. Każdy uczestnik musi się wcześniej zarejestrować, a dzięki temu otrzyma specjalny kod, dzięki któremu będzie miał mierzony czas i będzie mógł swoje wyniki obserwować i porównywać.

Co ważne, udział jest bezpłatny, a cała idea opiera się na zasadzie wolontariatu – bieg organizują sami biegacze. - Zapraszamy do wspólnego biegania po charzykowskiej promenadzie – mówią organizatorzy Monika Szymecka oraz Wojciech Urowski. - Misją parkrun jest, aby aktywizować do biegania jak najwięcej ludzi – mówi Wojciech Urowski.

- Nie będziemy się ścigać, ale dzięki rejestracji możemy śledzić swoje rezultaty. Zapraszamy wszystkich, nawet amatorów, bo na pewno będą czuli satysfakcję, że robią coś dla swojego zdrowia. Tym wolniej biegnącym będzie pomagał specjalny wolontariusz – wyjaśnia Monika Szymecka, na co dzień dziennikarka, a w wolnym czasie pasjonatka zdrowego trybu i rekreacji, a więc biegania, jazdy na rowerze i morsowania.

Przypominamy o najważniejszym – rejestracji. Jest ona jednorazowa, a dzięki wydrukowanemu specjalnemu kodowi można startować nie tylko w Charzykowach, ale podczas podobnych akcji w innych miastach w Polsce lub nawet na świecie. Co ciekawe, park run jest bardzo popularny w 19 krajach i bierze w nim udział ponad 4 mln osób! A Charzykowy mają szansę być nie tylko najmniejszą miejscowością organizującą parkrun, ale też najpiękniejszą.

Więcej w materiale wideo. Szczegóły na stronie: http://www.parkrun.pl/charzykowy.

Tekst i fot. (olo)

 1. 3 lutego 2018  00:28   Świetny pomysł ! Powodzenia ...   Ewa

  Świetny pomysł ! Powodzenia !

  0
  0
 2. 1 lutego 2018  21:59   Miło popatrzeć i ...   Charzykowianin

  Miło popatrzeć i posłuchać kiedy w Charzykowach powstają nowe inicjatywy odrębne i niezależne od p. Bożeny Stępień . Widać nowa jakość.

  7
  4