Papa termozgrzewalna - rodzaje, wady i zalety

Zastosowanie odpowiedniego pokrycia dachowego to jeden z ważniejszych czynników, jeżeli chcemy zagwarantować sobie dach, który będzie służyć nam przez lata. Przede wszystkim obawiamy się deszczu i śniegu. Specjaliści rekomendują papę termozgrzewalną.

Papa termozgrzewalna jest trwałą izolacją przeciwwodną, którą można położyć na fundamencie, dachu czy nawet ścianach.   |  fot. ilustracyjne

Dlaczego papa termozgrzewalna jest obecnie tak popularna? 

Wiele osób przed zakupem takich produktów zastanawia się też bardzo intensywnie, skąd tutaj taka popularność. Chodzi tu o bardzo wysoki poziom użyteczności. Właśnie na praktyczność będziemy jako konsumenci zwracać największą uwagę. A wystarczy przecież tylko porozmawiać z jakimś konsultantem, abyśmy od razu dowiedzieli się, jak wiele zalet będą mieć tego rodzaju produkty. Oczywiście musimy też mieć świadomość, że występują różne rodzaje takich wyrobów.

Przede wszystkim, więc jeżeli już nas zainteresuje papa termozgrzewalna, to pamiętajmy, że rozróżniamy tu oksydowane i modyfikowane polimerami. Natomiast rodzaj bitumu będzie wpływać na to, jakie papa będzie mieć parametry. Jeżeli zapamiętamy te podstawowe informacje, to o wiele łatwiej będzie nam się rozmawiało ze sprzedawcami lub producentami. 

Poza tym, w zależności od przeznaczenia takiej papy, będziemy rozróżniać także podkładową i wierzchniego krycia. Naturalnie zawsze też musimy oczywiście pamiętać o indywidualnych preferencjach wszystkich konsumentów. W zależności od tego, na jak bardzo intensywne warunki środowiskowe będzie nastawione pokrycia dachowe, będziemy mogli się skoncentrować na wyrobach grubszych lub cieńszych. To będzie też przekładać się właśnie na parametry wytrzymałościowe, a także izolacyjne. Jeżeli chodzi o papy termozgrzewalne, to grubość będzie tu zawsze wynosić przynajmniej 4,5 milimetra. No i oczywiście naczelna zasada jest taka, że im więcej tych milimetrów, to tym lepiej dla pokrycia dachowego. 

Czy samodzielnie można położyć papę termozgrzewalną? 

Osobną kwestią będzie również oczywiście sama aplikacja takich produktów na powierzchnię dachu. Wciąż naturalnie duża ilość polskich konsumentów wychodzi z założenia, że wszelkie prace można realizować całkowicie samodzielnie. Oczywiście, jeżeli mamy jakieś minimalne rozeznanie w sprawach technicznych, to na pewno papa termozgrzewalna będzie położona bez większych problemów. Najważniejsze jest to, aby oczyścić podłoże, no i oczywiście musimy do takich działań przygotować się, jeżeli chodzi o organizację pracy. Na pewno wadą takich rozwiązań jest to, że raczej samodzielnie nie uda nam się położyć papy. Muszą tutaj być przynajmniej 2 osoby do wykonania takiej pracy. 

– Materiał partnera