Pan Poeta opowiedział o swoich książkach

W świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Młodzieżowej Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Poetą, bajkopisarzem i animatorem. Uczestnikami imprezy były dzieci z Przedszkola Muzykalni.

Dzieci z zaciekawieniem wpatrywały się w bohatera-pacynkę, która opowiada swoją bajkę zmienionym głosem autora.   |  fot. MBP Chojnice

Pan Michał, bo tak ma na imię Pan Poeta, jest autorem sześciu edukacyjnych, zabawnych, pisanych wierszem książek zebranych w tzw. Ptasiej serii. Cykl ten nie tylko został wyróżniony, ale też znalazł się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Na spotkaniu autor z pamięci recytował swoje książki, dzieci natomiast śledziły tekst i obrazki. Seria tych książek jest zdobiona pięknymi ilustracjami, ręcznie malowanymi przez Joannę Młynarczyk.

Następnie poeta rozmawiał z przedszkolakami o przeżyciach bohaterów i o emocjach. Pomiędzy kolejnymi książkami zaangażował dzieci do wspólnej zabawy. Zabawa oczywiście była powiązana tematycznie z tekstem książek. Były ogromne maskotki, które utożsamiały zwierzęta z bajek,  chusta imitująca morze czy zabawa z balonami. Uczestnicy byli szczęśliwi, mogąc poprzymierzać przyniesione przez gościa nakrycia głowy.

Na zakończenie dzieci mile zaskoczyły pana Michała, wręczając mu pamiątkę ze spotkania, jaką była ręcznie zrobiona przez nich książka. Chętnych do poczytania książek z Ptasiej serii Filia nr 6 zaprasza do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Spotkanie mogło się odbyć dzięki firmom pana Marka Nitki Elenit Electric oraz Termowent Service.

MBP