Ostatni tydzień kampanii “Pamiętaj o sercu”

Dotychczas przebadaliśmy 48 osób z sensownymi czynnikami ryzyka chorób serca (chętnych było dużo więcej, które nie kwalifikowały się do programu czyli takie, które często się badają i leczą się już z powodu wielu schorzeń).

Choroby serca i naczyń są najczęstszą przyczyną umieralności w Polsce. Można jednak im skutecznie zapobiegać!   |  fot. prevention.com

M.in. z powodu nadciśnienia lub hipercholeterolemii – osoby będące pod opieką lekarzy poz-u lub specjalistów. W kampanii zależy nam na młodych osobach, nie kontrolujących swoich parametrów, nie mających świadomości o istnieniu zagrożeń dla ich serca (otyłych, palaczy, osoby z niską aktywnością ruchową i z chorobami serca w wywiadzie rodzinnym).

Jesteś osobą, która ukończyła 45 rok życia lub starszą?

Nie chodzisz do lekarza, ponieważ ogólnie czujesz się dobrze?

Nie wiesz jakie masz ciśnienie krwi oraz nie znasz swojego poziomu cholesterolu, ponieważ nie mierzysz tych parametrów w ogóle lub bardzo rzadko?

Masz nadwagę lub jesteś otyły?

Palisz papierosy?

Prowadzisz siedzący tryb życia?

Jeżeli odpowiedziałeś TAK przynajmniej na trzy pytania – to znak, że powinieneś zgłosić się na badania przesiewowe, których celem jest wczesne wykrycie zagrożeń dla Twojego serca oraz podjęcie działań interwencyjnych.

Centrum Medyczne „GEMINI” w Chojnicach  ul. Młodzieżowa 35 ( Blaszak, wejście od tylnej części budynku) zaprasza osoby z grupy ryzyka [1] do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, w skład których wchodzą:

 - pomiar ciśnienia krwi,

 - pomiar cholesterolu i cukru we krwi,

 - pomiar wagi ciała i ocena BMI,

 - konsultacja internistyczna.

Bezpłatne badania będą przeprowadzane w miesiącu kwietniu od poniedziałku do soboty w siedzibie  „GEMINI” w Chojnicach ul. Młodzieżowa 35 („blaszak”). Można umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu 52 39 740 33.

K.K.

----------------------------------------------------------------------------------------

[1] Do osób z grupy ryzyka zaliczymy: osoby, które ukończyły 45 rok życia i dodatkowo jeden z wymienionych poniżej czynników: nie leczą się  z powodu chorób przewlekłych tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia, mają nadwagę lub otyłość, palą papierosy, prowadzą siedzący tryb życia, któryś z bliskich członków rodziny umarł na zawał lub wylewe krwi do mózgu w młodym wieku.