Osłabiony Kolejarz pokonał Sokoła

Odbyły się kolejne mecze w A i B-klasie. Niespodziankę sprawił chojnicki Kolejarz, który wygrał w Zblewie z Sokołem. A w derby gminy Chojnice Czarni Ostrowite pokonali Agrę Nowe Ostrowite 4:1.

Tym razem Agra musiała uznać wyższość rywala.   |  fot. (olo)

A - klasa

Sokół Zblewo – Kolejarz Chojnice 1:2

Bramki: Kuba Błaszkowski (75), Dawid Różek (88).

KOLEJARZ: SkibaMichał Sagan, Marek Sagan, Thiede, J. Błaszkowski, Rozwadowski, Drewek (90. Suchacki ), Chmielewski (70. Gatzke), D. Błaszkowski (46. Tyma), Jażdżewski, Różek.

Paweł Skiba, trener Kolejarza: - Jestem bardzo zadowolony z nastawienia i podejścia zawodników do tego meczu. Mówiłem przed meczem, że zwycięstwa rodzą się w bólach. I tak się stało. Przed meczem wypadło mi pięciu zawodników ze składu z czego czterech podstawowych - Szmagliński, Mathia, Kukliński, Domeracki i Kowalikowski. W 2. połowie z powodu kontuzji nie zagrał ponadto Daniel Błaszkowski. Zastępcy jednak zagrali godnie i wywiązali się z zadań. Pozytywnie zaskoczył mnie doświadczony Leszek Chmielewski. Jako trener cieszę się, że mam drużynę, która mimo osłabień potrafi utrzymać jakość gry. W Kolejarzu spadło więc ciśnienie po dwóch z rzędu porażkach.

Inne wyniki: Sparta Konarzyny - Borowiak Czersk 1:5, Victoria Kaliska - Sławek Borzechowo 0:5, Wda Lipusz - Korner Korne 8:1, Tęcza Brusy - KS Grabowo 2:2, Santana Wielki Klincz - Kornowscy Szarża Krojanty 2:2.

B - klasa

W najciekawszym meczu tej kolejki w B-klasie Czarni Ostrowite pokonali Agrę 4:1 i pewnie zmierzają do mistrzostwa jesieni.

Czarni Ostrowite – Agra Nowe Ostrowite 4:1

Bramki: Ł. Nartowski 2, A. Nartowski, samobójcza

Pierwsze dwie bramki strzelił dla Czarnych Łukasz Nartowski, który wykorzystał dwa błędy obrony Agry. Agra co prawda strzeliła bramkę kontaktową (po strzale samobójczym), ale po minucie było już 3:1, bo bramkę z rzutu karnego strzelił Arkadiusz Nartowski. Wynik ustalony został już do przerwy po kolejnym golu samobójczym – tym razem piłkarza Agry. Po przerwie żaden gol już nie wpadł i mecz zakończył się wynikiem 4:1. Należy jeszcze pochwalić obie drużyny za sportową walkę.

Wyniki: Wda Czarna Woda – Brda Rytel 1:1, Czarni – Agra 4:1, Mestwin Swornegacie – Perła Czyczkowy 1:3, Zieloni Łąg – Olimpia Czersk 1:3, Brda Wielkie Chełmy – MKP Szlachta 0:3, Orkan Huta – Gwiazda Karsin 2:2, Unia Klawkowo – Grom Leśno 3:6.

W tabeli prowadzą Czarni Ostrowite i Agra Nowe Ostrowite – po 15 punktów, jednak Czarni mają do rozegrania zaległy mecz z Unią Klawkowo (w środę). Trzecia jest Perła Czyczkowy – 13 punktów, a kolejne miejsca z 10. punktami zajmują Grom Leśno, Gwiazda Karsin i Orkan Huta. Tabelę zamykają z zerowym dorobkiem Brda Wielkie Chełmy i Mestwin Swornegacie.