Osiemdziesiąt mandatów

W dniach 28.10. - 01.11. na terenie powiatu chojnickiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach prowadzili wzmożone działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Nad bezpieczeństwem nie tylko w rejonie cmentarzy czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.   |  fot. m.n.

W ciągu pięciu dni służbę pełniło kilkudziesięciu policjantów. Dokonywali kontroli kierujących pojazdami, badali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Zwracali też uwagę na prędkość z jaką poruszały się pojazdy. Na terenie powiatu doszło do kilkunastu kolizji i jednego zdarzenia drogowego dotyczącego potrącenia osoby pieszej. W piątek (28.10.) w Powałkach 17 - letnia mieszkanka gminy Chojnice wbiegła pod nadjeżdżający pojazd. W tej sprawie postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

W czasie prowadzonych działań policjanci nałożyli około osiemdziesięciu mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Uniemożliwili również dalszą jazdę trzynastu nietrzeźwym kierującym. Siedmiu z nich poruszało się rowerami, sześciu samochodami. Niechlubny rekordzista "wpadł" wczoraj około godz. 19.15 w Zielonej Hucie. 34 - latek kierował cinquecento mając w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu. Nietrzeźwi kierujący staną przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

KPP

 1. 2 listopada 2011  13:44   Powinni kontrolować (1)   alek

  Gdyby kontrolowali tak intensywnie Policjanci jak to robili teraz na Wszystkich Świętych to by się kierowcy od razu nauczyli jeździć... no ale to moje niedoczekanie będzie :)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 2 listopada 2011  23:12   Gdzie???   kieroweca

   jezdzilem caly dzien ani jednej kontroli w dzien przed zero patroli na trasach kierowca bylem procentowcyh ludzi zero patroli jedynie spokalem na miescie

   0
   0