Osiedlowe zebrania rozpoczęte

Od tygodnia trwają zebrania sprawozdawczo – wyborcze samorządów osiedlowych. Jak już pisaliśmy, jest problem z zatwierdzeniem wyniku głosowania na osiedlu „Małe Osady – Pawłówko”.

Każdy mieszkaniec Chojnic może uczestniczyć w zebraniach sprawozdawczo – wyborczych swojego Samorządu Mieszkańców Osiedla.

Nie usłyszeliśmy jednak na wczorajszej (21.03.) sesji Rady Miejskiej decyzji jej przewodniczącego Mirosława Janowskiego, co do losów protestu Renaty Dąbrowskiej, kontrkandydatki Bartosza Blumy. Zdecydował się powołać specjalną komisję, która ma pracować przez cały cykl zebrań, których ostatnie odbędzie się 31 marca. Ma ona za zadanie zajmować się wszystkimi wyborczymi protestami, które być może jeszcze pojawią się. W skład zespołu weszli przedstawiciele każdego klubu radnych (Andrzej Mielke, Rafał Mielecki, Antoni Szlanga oraz Gabriela Wegner), dyrektor generalny Robert Wajlonis oraz Mirosław Janowski. Pierwsze posiedzenie miało odbyć się zaraz po sesji. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące zebrania (każde od 17.00):

22.03. (wtorek) - Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 – aula SP – 1 przy ul. 31 Stycznia 23.

23.03. (środa) - Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 3 - Świetlica Osiedlowa ul. Jabłoniowa 43

24.03. (czwartek) - Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 8 - Świetlica SM, ul. Łanowa 11 a

(je)