Osiedle Leśne czeka na usunięcie awarii ulicznego oświetlenia (aktualizacja)

Co najmniej od środy 8.03. mieszkańcy osiedla Leśnego powinni dla swego bezpieczeństwa w roli pieszych poruszać się z latarkami i w odblaskowych koszulkach. Prawdopodobnie wtedy nastąpiła awaria ulicznego oświetlenia.

Awarie powodują, że w mieście czasami zapadają egipskie ciemności. Najbardziej odczuli to mieszkańcy części osiedla, że ulic nie rozświetlają latarnie.   |  fot. (je)

W czwartek 9.03 wieczorem otrzymaliśmy telefon od mieszkanki osiedla Leśnego, które jest w pobliżu szpitala specjalistycznego, z pytaniem, czy w Chojnicach władze miasta stosują oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną poprzez wyłączanie lamp przy ulicach. - Jest kompletnie ciemno na moim osiedlu, włącznie z Jarzębinową i Modrzewiową. Cała ul. Leśna od Bytowskiej do szpitala także. Również ul. Winogronowa od Leśnej do ronda przy skrzyżowaniu z Wiśniową – przekazała.

Zaprzeczyliśmy tej tezie i poradziliśmy, by zgłosiła awarię do Straży Miejskiej. Po pięciu minutach kolejny telefon od tej samej mieszkanki. - Zgłoszenie zostało przyjęte. Okazało się, że o tej awarii dowiedzieli się ode mnie. Było to pierwsze zgłoszenie w tej sprawie. Jutro (piątek 10.03.) przekażą ten sygnał do Urzędu Miejskiego – poinformowała. Poprosiliśmy o monitoring tej sprawy i informowanie o dalszym biegu sprawy.

W piątek ok. 19.00 jest kolejny telefon od mieszkanki os. Leśnego. - Nadal jest ciemno. Zadzwoniłam ponownie do Straży Miejskiej z prośbą o informację nt. awarii. Dowiedziałam się, otrzymali drugie zgłoszenie o awarii oświetlenia od mieszkańca ul. Wróblewskiego. Ponadto okazało się, że usunięcie awarii leży po stronie ENEI, bo to ich urządzenie zepsuło się i dlatego część lamp w tym rejonie miasta nie działa.

- Wg strażnika Urząd ma utrudniony kontakt z tym koncernem energetycznym, bo jest możliwy tylko drogą mailową, co też zostało dokonane. Kiedy zostanie usunięta awaria, nie wiadomo. Napiszcie w artykule, że kierowcy każdego rodzaju pojazdu w tamtym rejonie miasta wcale nie zwalniają przed przejściami dla pieszych, mimo ciemności. Strach przejść na drugą stronę ul. Leśnej przy skrzyżowaniu z Winogronową – przekazała portalowi.

W niedzielę 12.03. wieczorem pojechaliśmy w ten rejon miasta, gdzie nakręciliśmy podczas przejazdu autem krótki filmik, wykonaliśmy trochę zdjęć. Jak widać, na ul. Wiśniowej i Czereśniowej oświetlenie działało, od ronda z Wiśniową aż do skrzyżowania Leśnej z Bytowską było zaciemnienie. Trochę nas dziwi, że zgłoszenia o awarii do UM lub SM wcześniej nie przekazali kierowcy autobusów MZK, karetek czy pracowników szpitala. 

Aktualizacja 14.03. Zakończyły się prace związane z usuwaniem awarii. Urządzenia sterujące czasem włączania i wyłączania oświetlenia drogowego działają.  

(je)